CDI Tamiri hakkında yardım.

aegeanxtr

Üye
Merhaba arkadaşlar. 25 beygir 2 zamanlı deniz motorumun cdi modulünü tamir etmeye çalışıyorum. Bazı parçalar hakkında birkaç sorum olacak bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bu resimdeki parça nedir acaba? S438B A0M Nette herhangi bir bilgi bulamadım.

07d5Lo.jpg

Bu resimdeki 330nf 400V kondansatör fever capacitor diye geçiyor normal kondansatörden farkı nedir? yerine diğer resimdeki kondansatörü kullansam olur mu acaba?

nAnqLa.jpg
q4LXMV.jpg

Bu resimdeki parçalar diyota benziyor üzerlerinde KIV002 yazıyor. Diyot ölçümünde her iki yönde de herhangi bir değer göstermiyor. Bu parçalar diyot mu acaba?

9VyBG9.jpg

Muhtemelen 438b tristör, diğeri diyod zener olmalı (bu parçalar kullanılıyor) benzerlerini netten ara seninkine en yakını işine yarar. Kolay gelsin.

Muhtemelen 438b tristör, diğeri diyod zener olmalı (bu parçalar kullanılıyor) benzerlerini netten ara seninkine en yakını işine yarar. Kolay gelsin.
Cevap için teşekkürler. Netteki araştırmamda ne S438B ne de diyotlarla ilgili bir bilgi bulamadım. S438B nin tristör olup olmadığını ölçerek anlayabilir miyim? Eğer tristör ise muadil olarak ne kullanabilirim?

S438B nin tristör olduğu kesinleşti çünkü bağlı olduğu terde SCR yazıyor sökünce fakettim. Diyotlar ise devrede resimdeki S1 yazan yere köprü diyotun AC girişlerine paralel bağlı başka hiçbir yer ile bağlantısı yok. S1 in ne anlama geldiğini burada ne işe yaradığını bilen var mı acaba?

N5v6pL.jpg

S438B nin tristör olduğu kesinleşti çünkü bağlı olduğu terde SCR yazıyor sökünce fakettim. Diyotlar ise devrede resimdeki S1 yazan yere köprü diyotun AC girişlerine paralel bağlı başka hiçbir yer ile bağlantısı yok. S1 in ne anlama geldiğini burada ne işe yaradığını bilen var mı acaba?
... benzerlerini netten ara seninkine en yakını işine yarar. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri