CAT6 Kablo SNR değerine etki eder mi?

Bızdık

Üye
Sorun Kısmı
Sizce alüminyumlu CAT6 kablo çektirsem nasıl olur, daha önce normal telefon kablosunda sorun yaşıyordum. SNR değerleri sürekli yerinden oynuyordu ve CRC hatası oluşturuyordu. CRC hatası oluştuğundan internete doğru düzgün bağlanamıyordum, modemki ışıklar yanmasına rağmen bağlantı bundan dolayı yoktu.

Bu alüminyumlu CAT6 kabloyu çektirsem 70 metre uzunluğunda, direkt telefon prizine takıp oradan RJ11 soketli kablo ile modeme taksam yine SNR veya CRC gibi sorunlarla karşılaşır mıyım? Son olarak kablo diğerlerinin yanından geçeceği için diğer kabloların buna herhangi bir etkisi olur mu?

Mesajımı sonuna kadar okuyup yardımcı olacak herkese teşekkür ediyorum.
İyi günler dilerim. @confickerbelasi @kaygısız @korkmaz_design @by lent @Scorpion42

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Her konuda Superonline'dan bahsetmeseniz olmaz mı, sıkıldım artık. Konumdaki sorduğum soruya detaylı cevap verin artık.

Uzun lafların kısası etkisi olur. Aradaki hattın sinyal kalitesini artırırsın. Özellikle twisted olanyani çapraz olan kanallara bağlarsan daha. iyi. eski kablonun iletkenliği de azalmış olabilir kalitesiz bir kabloda kullanılmış olabilir. Normal cat5 bile işini görür. Çünkü alümiyum çevresel manyetik alan etkisini azaltır. Kablonun geçtiği yerde pek motor filan çalışmadığını düşünüyoruö ev hattı sanırım.

Uzun lafların kısası etkisi olur. Aradaki hattın sinyal kalitesini artırırsın. Özellikle twisted olanyani çapraz olan kanallara bağlarsan daha. iyi. eski kablonun iletkenliği de azalmış olabilir kalitesiz bir kabloda kullanılmış olabilir. Normal cat5 bile işini görür. Çünkü alümiyum çevresel manyetik alan etkisini azaltır. Kablonun geçtiği yerde pek motor filan çalışmadığını düşünüyoruö ev hattı sanırım.
Yanından uydu antenlerinin kabloları geçiyor, ayrıca çapraz olan kanal derken ne dediğinizi anlamadım.

Son düzenleme:
uydu anten kaloları izoleli bişey yapmaz esas elektrik kablolarıyla yakın olmaması gerek.

cat5-cat6 ne bulursan onu kullan superonline cat6 kullanıyor bir özelliği yok xp cable e224817 ul diye kablo...
2016-12-24 18.39.04.jpg

Turkcell Superonline bunu kullanıyor...

Ekli dosyalar

• 2016-12-24 18.39.04.jpg
    2016-12-24 18.39.04.jpg
    93.1 KB · Görüntüleme: 16

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye