CAR 400 AUX Girişi Yapmak Düzenlenmiş Resimli Anlatım.

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
CAR 400'de kaset adaptörü yada Fm transmitter'den ses kalitesi olarak memnun değilseniz kendinize bir aux girişi yapabilirsiniz.
Ses kalitesi gerçekten müthiş oluyor.
Kendiniz yapamazsanız elektronikten anlayan bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.
Son olarak içini boşaltacağınız boş bir kaset kullanarak teyp mekanizmasını devreye almanız gerekiyor.

ÖNCELIKLE CAR 400 Teybimizi çıkarıp ALT kapagını açıyoruz.
TEA 0675 Entegersini buluyoruz ( Burada 1 ve 24 numaralı uçlar bizim AUX girişimiz olucak. ( L , R )

Resimdeki gibi Bağlantıyı yapıyoruz.

Bagladığımız kabloların diğer uçlarını teybimizn arka soket kısmına getirip
8 ve 9 numaralı pinlere lehimliyoruz. ( L , R )
3 numaralı pine şase yi baglıyoruz. ( Ben saseyi 1 numaradan aldım )

Genel görünüm.

Bu işlemi yaptıktan sonra teybimizle işimiz bitti kapağını kapatabiliriz.

Şimdi teybimizin arka soketi şu şekilde oldu

Şimdi Kızak soketinde bu pinlerin geldiği delikler boş.
Buralara uygun bi soket bulup yada kablo takıp arkasından silikonlayarak AUX'u teybimizden çıkarmamız gerekiyor.

Evet Kızaktan çıkışları da aldıktan sonra teyp ve kızağyla işimiz bitti teybi yerine takabiliriz

ŞİMDi AUX GİRİŞİMİZİ UYGUN Bİ YERE MONTE ETMEK KALDI..
Ben çakmaklığın üzerini uygun buldum dileyen arkadaş farklı yere de takabilir.

Küllük kapagını açıp 2 vidayı sökerek çakmaklık kısmını çıkarabilirsiniz.

Çakmaklık pilastiği ayrı onu çıkartıp alabilirsiniz. Ben üst köşeden deldim.

Teybimizden gelen uçları Taktığımız AUX jakımıza bağlıyoruz..

+Gece aydınlatması için LED bagladım. LED takmayabilirsinizde.
( LED'i çakmaklık aydınlatmasından aldım. böylece Farlar yandığı zaman otomatikman iç aydınlatma ile birlikte AUX jakı da aydınlanıyor.)

Aydınlatma LED' imizi AUX soketimizin içine yerleştiriyoruz.

AUX a geçtiğimizde Ekran görüntüsü altaki gibi olucak. Ben kaset atmadan yaptım ama siz bandını çıkardığınız bir boş kaset atacaksınız içine. ( sonra direksiyondan ister Mp3 ister radio değiştirin.)
Eger kaset dinlemek isterseniz AUX tan Mp3 playerimizi çıkarıp normal kaset takmanız yeterli.

Evet işlemimiz bitti

Şimdi kapagı yerine monte edip CAR 400'ile MP3 dinlemenin keyfini yaşıyabiliriz...
( Ses kalitesi gerçekten mükemmel, Benim beklediğimin üzeinde çıktı)

Dilerseniz Cep Telefonunuzu da baglayıp Telefonunuzdan Mp3 keyfini yaşıyabilirsiniz.
üstelik telefon çaldığında müzik otomatikman kesilecek ve telefonu kulagınıza tutmadan teybinize baglı Hoparlörlerden dinleyerek rhatça konuşabileceksiniz.

Bi nevi Araç telefonu Setimiz de olmuş oluyor.

Ayrıca telefon için ara aparat bulamayanlar.
1YTL ye satılan NOKIA kulaklıklarından alın. Kulaklık kısımlarını resimdeki gibi kesip sterio jak takıp kullanabilirsiniz... Mp3 ü geçtim yolda telefonla konuşmak gerçekten çok kolay oluyor.

alıntıdır.opelim.mokia

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraflar, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

slm arkadaslar benim BECKER BE 7076 cd calarım var bende aux yapmak ıstıyorum bu konuda bılgısı olan varmı.teypın aux gırısı varmı yokmu anlayamadım yoksa cd caları ıptal edıp nasıl aux yapabılırım.yardımlarınızı beklıyorum sımdıden tesekkurler

Bu arada bi ekleme de ben yapayım.
Kristal dediğimiz okuyucu kafaya gelen kablolara da anahtarlı bi mikrofon takarsak konuşmalarımızda araç hoparlöründen duyulacağı için
telefona ses iletimi de kolay olur.Dikiz aynasına monte edilebilir mesela.

Birde kaseti takınca motor döneceği için ya röleden yada motordan enerjisini kesmeli..

arkadaşım güzel uygulama yapmışsın ellerine sağlık kolay gelsin

kardeşim bilgilndirdiğin için sağol resimler açılmıyor ama

sene 2016 konu 2009 da acılmıs ama biz daha aracı yeni aldık ne yapalım resimler gözükmeyince de çaresiz kaldık yardımcı olurmusunuz acaba ?

sene 2016 konu 2009 da acılmıs ama biz daha aracı yeni aldık ne yapalım resimler gözükmeyince de çaresiz kaldık yardımcı olurmusunuz acaba ?
Bende Gonenliyim.

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YA AFEDERSİNİZ RESİMLER NEDEN GÖRÜNMÜYOR ?

Bu resimler çok önemli bana lazim nerden alabiliriz. Ben philips car 400 teybim için usb aparat aldim bağlantisini resimli alabileceğim yer var mi?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri