Can sıkıntısı

Düşük maliyetli, hobi amaçlı su jeti ile kesim yapılması.
Modifiye edilen basınçlı oto yıkama makinesi ile 3200 PSI (220 bar) basınç elde ediliyor.
Yüksek basıncın bilinçsiz kullanımının çok tehlikeli olabileceğinin göz ardı edilmemesi gerekir. Parmaklar diğer makinelerde olduğu gibi su jetinden de korunmalı.
1.5 mm kalınlığındaki alü levhayı 50 mm/dk hızda kesebiliyor.
Makine CNC'ye de dönüştürülebilir.
Farklı malzemelerin kesilebileceğini de göz önüne alırsak, bu videyo su jetinin farklı alanlarda kullanımı için arkadaşlara fikir verebilir.

Son düzenleme:
Ben sürekli torna kullandığım için parça kesmek problem oluyor. Eğer idda edildiği kadar iyiyse tam benlik bir ürün.

POM (Polioksimetilen) plastikten somun yapılması, somunun eldiven gibi vidalı mili (acme) sardığı ve boşluksuz (anti backlash) olduğu iddia ediliyor. Uzun sürede, ısınmayı da göz önüne alırsak ne kadar dayanıklı olur? En azından düşük bütçeli makinelerde, 3 boyutlu yazıcılarda iş görür gibi.

Somunu kesmek yerine vidalı milin iç çapından az daha dar bir delik açılıp yine ısıtılan mille dişlerin açılması sağlanabilir diye düşünüyorum. Farklı malzemeler de denenebilir.

Son düzenleme:
pom la çalışanınız hiç oldu mu bilmiyorum ama enjeksiyonda lanet bişey :D o kokusu var ya hele bu arkadaş gibi açık alev gördüyse solunum yollarınızı yakar kavurur :D ama mekaniksel olarak mukavim olduğu doğrudur :D
suat ustam pm mesaj atabilir miyim ?

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri