camasir makinelerinde sikma

maxima

Üye
camasir makinalarin sikma performansinin optimizasyonunu yani ornegin camasir makinada ben 20 litre su kullandiysam yikama bittikten sonra cikis hortumundan
kullandigim suyun yuzde kacini geri alabilecegim konusunda arastyrmam lazym .. konstruksiyon degisiklikler mi yapmam lazym yani (motor mu degisecek yoksa kazan my degisecek....) tam anlatamamysh olabilirim kusura bakmayin)) sikmayi etkileyen faktorleri neler acaba ? onlary anlatan veya bir camasir makinenin sifirdan tasarimi varsa yardimci olabilir misiniz ? simdiden tesekkurler

Makinanın içine koyduğun çamaşır miktarı ve cinsi alacağın ölçme sonucunu etkileyecektir.Hiç çamaşır koymaz isen 20 litre suyun hemen hepsini geri alabilirsin.Koyacağın kuru çamaşır ağırlığını tartarsın sonra sıkma işleminden geçmiş çamaşırın ağırlığını tartarsın farkı kadar miktarı 20 litre (bu miktarı siz belirlediğiniz için yazdım) suyun ağırlığından çıkartırsın.Sonuç araştırma konunuzda istediğiniz araştırma sonucudur.Çok küçük sapmalar olabilir fakat önemli değil.Tabi kazan veya boşaltma hortumlarında delik yoksa.

Sorunuzu netleştirirseniz daha net cevablar alabilirsiniz.

saolun pandomim! aşgı yukarı boyle şeyler ama bana biraz teknik bir şeyler lazım. sizin elinizde sıkma performasın iyileştirmesiyle ilgili teknik makaleler varsa bana gonderebilirmisiniz yada bu sitede yayınlarsanız cok ii olurdu. Mesela bir marka üzerinde yapılmış deney olabilir .. ben inglizce bir makale buldum ama doktora tezi oldugu için çok anlamadım

sayın hasçel ! haklısınız soru pek net olmamış. örneğin ben gitdim aldım Arçelik 7103 HT Çamaşır Makinesini 7 kg kapasiteli 1000 sıkma deviri .. ve sıkma performansı C diyor sıkma deviri 800 olana ise sıkma performans D diyor..RCF(sıkma kuvveti ) = 0.0000118 x r x N^2 (r:kazan yarıçap N: sıkma deviri ) kazanla sıkma devrin etkisini gorüryoruz... başka sıkmayı etkileyen faktorler neler ? pompanın tamburun deliklerinin vs etkileri varmi ? varsa da nasıl etkileri var teknik açiklamalar veya sizin hazırladıgınız teknik makaleler olursa ii olur saygılarla

makinanın sıkma performansını artıran en büyük faktor tamburun sıkma esnasındaki deviridir.1600 devirli olan Arçelik Orbital modeli A sınıfı sıkma performansıdır.bu modelde kayış ve kasnak yok DOĞRUDAN TAHRİKLİ .motor stator direk tambur milindedir.hızlanma sürtünme güç ve zaman kaybı en az olduğu için sıkma performansı en yüksektir.doğrudan tahrikli motorlu olan modelleri araştırmanızı tavsiye ederim.kolaygelsin..

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri