Buzdolabım ve notebookum arasında yaşanan bir problem hakkında

Arkadaşlar herkese merhaba,

buzdolabım ile kullanmış olduğum notebook arasında değişik bir haberleşme protokolü olduğunu düşünmeye başladım açıkcası. :) Buzdolabı normal bir şekilde çalışırken ben notebook'un şarj aletini diğer odada ki prize takar takmaz( aynı faza bağlılar sanırım) buzdolabı hemen kapanıp yeniden açılıyor. Geçenler de şunuda fark ettim notebooku taktığım prize bir matkap bağlayıp çalıştırdığımda da aynı şekilde buzdolabı kapanıp açılıyor. Notebookun şarj aletinde ki smps trafosunda ve matkap motorundaki bobinlerden kaynaklı ufak bir gerilim düşümünden mi bahsediyoruz yoksa bir harmonik olayıyla mı karşı karşıyayım. Gerçi bu kadar bir harmoniğin buzdolabını nasıl etkileyebileceği konusuda ayrı bir boyut ya. :)

Yardımlarınızı bekler hepinize esenlikler dilerim arkadaşlar.

Saygılarımla

Arkadaşlar herkese merhaba,

buzdolabım ile kullanmış olduğum notebook arasında değişik bir haberleşme protokolü olduğunu düşünmeye başladım açıkcası. :) Buzdolabı normal bir şekilde çalışırken ben notebook'un şarj aletini diğer odada ki prize takar takmaz( aynı faza bağlılar sanırım) buzdolabı hemen kapanıp yeniden açılıyor. Geçenler de şunuda fark ettim notebooku taktığım prize bir matkap bağlayıp çalıştırdığımda da aynı şekilde buzdolabı kapanıp açılıyor. Notebookun şarj aletinde ki smps trafosunda ve matkap motorundaki bobinlerden kaynaklı ufak bir gerilim düşümünden mi bahsediyoruz yoksa bir harmonik olayıyla mı karşı karşıyayım. Gerçi bu kadar bir harmoniğin buzdolabını nasıl etkileyebileceği konusuda ayrı bir boyut ya. :)

Yardımlarınızı bekler hepinize esenlikler dilerim arkadaşlar.

Saygılarımla
tesadüf olabilir yada buzdolabınız çok hassaslaşmış en ufak düşüklükte kapatıyo ama şu gerçektirki sigorta veya buğat bağlantısını kontrol et sorunu çözersin

Buat ve sigorta bağlantısında ne gibi birşeyle karşılaşmam gerekiyor. Sonuç itibariyle bağlı var. Gevşeklik falan olabileceğinden mi şüpheleniyorsunuz?

Buzdolabının modeli nedir, çok yeni bişeyse belki gerilim düşümünden dolayı durduruyordur kendini, ya da kablo kesiti küçük seçildiği için normalden çok gerilim düşümü oluyordur ilk anda. Gevşeklik te olası bir sebep.

Muhtemelen arıston veya Bosch marka dolabınız elektronik kartın besleme kondansatörleri kapasite kaybına uğradığında benzer tepki bu markalarda sıkça karşılaşılır.

Buzdolabım whirlpool marka. Peki önüne ups bağlasam bu sorunu çözebilir miyim?

Anladım. Peki hepinize çok teşekkür ederim. Bir ups bağlayacağım.
Herkese saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri