Merhaba sevgili arkadaşlar. Profilo tek kapılı eski tip buzdolabımız var (1996 yapımı). Buzluk kısmı çok buzlandığı için erisin diye dolabın üzerindeki soğutma derecesi ayar düğmesinin ortasındaki düğmeye bastım. Motor durdu buzlar bir kaç saat sonra eridi. Daha sonra düğme kendiliğinden geri attı ama hala soğutmaya başlamadı (neredeyse iki gün oldu). Motor çalışmıyor. Sadece yaklaşıp dinleyince gaz dolaşımı oluyormuş gibi ses geliyor. Ne yapmam gerekir. Şimdiden çok teşekkürler..

Gaz kaçağı veya Tıkanma söz konusu. Sizin yapabileceğiniz hiç bişey yok. bu işi yapan bir ustaya ihtiyacınız var. Gaz kaçağı var sa ise buzlukda olabilir değişimi gerekebilir 150 tl kadar fiat çıkar. Tıkanma ise gaz filtresi (drayer) tıkanmış olabilir değişip tekrar gaz şarjı gerekir. 50 TL civarı tutar.En kötü ihtimal motor presyonu gitmiş olabilir motor değişimi gerekli 150 tl civarı tutar.

bende de vestel nt 465 no fost buzdolabı var bi metal termostat ve termal sigorta arıza yaptı parçaları temin ettim ancak parçaların evapın neresinde duracağını bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum herkese iyi günler

Merhaba,Arçelik 5070 Nf dolabım normal soğutuyor ama soğutucu bölüme zaman zaman su akıtıyor.Altındaki su toplanma kabına su gitmiyor.Sorun ne olabilir.

pek çok arızaya rasladığımız ve bnm şahsen (belalı dolap) diye adlandırdıgım 5070 dolaplarda en sık rasladıgımikinci arıza budur..

dolapdan su gelio dediniz ara sıra dediniz bu birazkafamı karıştırdı ama su geliyor denildiği zaman ilk olarak ısıtıcılara bakıyoruz
ısıtıcılar oluşan buzu eritip kanaldan buharlarştırma kabına yollayamadıgı için bir çok yerden su akıntısı şikayeti olabiliyor ..
ikinci olarak kanal tıkalı olabilir bununda sebebi tabikide ısıtıcılar çünkü kanaldaki buzuda eritme işlevi ısıtıcıya ait..
servisin verdiği 100tl'lik fiyat çok normal hatta az bile :)
emin ol bn daha fazla fiyat çıkarıorm

Merhaba,Arçelik 5070 Nf dolabım normal soğutuyor ama soğutucu bölüme zaman zaman su akıtıyor.Altındaki su toplanma kabına su gitmiyor.Sorun ne olabilir.

pek çok arızaya rasladığımız ve bnm şahsen (belalı dolap) diye adlandırdıgım 5070 dolaplarda en sık rasladıgımikinci arıza budur..

dolapdan su gelio dediniz ara sıra dediniz bu birazkafamı karıştırdı ama su geliyor denildiği zaman ilk olarak ısıtıcılara bakıyoruz
ısıtıcılar oluşan buzu eritip kanaldan buharlarştırma kabına yollayamadıgı için bir çok yerden su akıntısı şikayeti olabiliyor ..
ikinci olarak kanal tıkalı olabilir bununda sebebi tabikide ısıtıcılar çünkü kanaldaki buzuda eritme işlevi ısıtıcıya ait..
servisin verdiği 100tl'lik fiyat çok normal hatta az bile :)
emin ol bn daha fazla fiyat çıkarıorm

merhaba benim buzdolabımın üstü çalışmıyor altı çalışıyor, goldstar marka, sorun ne olabilir?

peki bu termostop nerededir ? yani aynı problem bende de var olayı şöyle anlatim ilk arızalandığında üst de çalışmıyor du ! bir tamirci çağırdık adam fan bozuk dedi değiştirdi gitti sorun devam etti tekrar çağırdık rezistans bozulmuş dedi onuda değiştirdik biraz idare etti ancak daha sonra yine bouldu tam randuman vermedi dolap daha sonra ben söktüm rezistansı çıkardım eski rezistansıda çıkardım ikisinide şebek hattı 220 volt ile denedim çalışıyor bir sıkıntı yok eski kendine ait rezistansı taktım ve çalıştırdım derin dondurucu gayet iyi çalışmasına karsın alt tarafa hiç bir soğukluk gitmiyor buda yiyeceklerin bozulmasına sebep oluyor son zamanlarda gözlemlediğim olay derin dondurucuda hafi hafi buz tutmaya başladı ? ? ? Ben elektrik öğretmenliği marmara üniversitesi son sınıf öğrencisiyim cevabınızı acil bekliyorum...

arkadaşlar bende arçelik nofrost 5034 buzdolabı var eşim buzdolabını elektrik fisini çekmeden buzdolabını temizlemiş bir kaç saat dolabın kapakları açık durmus temizlik bittikden sonra kapakları kapatmıs simdi buzdolabı nın üstüde altıda soğutmuyor üst ve alt bölmedeki fanlar çalısıyor arkadasın tavsiyesi ile 5 saat dolabın fisini cekip sonra takdım değisen bir sey olmadı cevaplar için simdiden teşekkürler

16 yıllık no frost buzdolabımın üst kısmı soğutuyor alt kısmı soğutmuyor 2 gün fişi çekince 1 hafta çalışıyor tekrar aynı arızayı veriyor
servis ilgilenmiyor acaba arızalı parcanın adı ve resmi varmı teşekkürler

16 yıllık no frost buzdolabımın üst kısmı soğutuyor alt kısmı soğutmuyor 2 gün fişi çekince 1 hafta çalışıyor tekrar aynı arızayı veriyor
servis ilgilenmiyor acaba arızalı parcanın adı ve resmi varmı teşekkürler
rezistanslardan biri, "timer", veya termostop olabilir. hepsinin ölçülüp kontrol edilmesi lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri