Buzdolabı motoru elektrik bağlantısı

Merhaba arkadaşlar elimde bir buzdolabı motoru var ben biryerde görmüştüm bu motrla top,lastik vs. şişiri,yorlardı bende bunu yapmak istiyorum ama bunun elektrik bbağlantısını nasıl yapacağım yardım edersenniz memnun olurum

motorun üzerinde role ve termik bulunuyormu elektrik baglantı grubu var mı ....motorun markası nedir bilmedigimden kabaca tarif edeyim...fişli kablonun bir ucunu role ye bir ucunu termige yada onların baglı oldugu grubun baglantı noktasına baglamanız gerekiyor...çalıştıramazsanız daha detaylı bilgi verin yada resim ekleyebilirseniz daha iyi olur...

Hocam onların termikleri anahtarı kondansatörü vs. zaten içinmde benim onlarla bir alakam yok ama ben şöyle birşey duydum o 3 giriş ucun bir tanesi nötr gitcek öteki iki uca ise faz gircek diye duydum fakat ben geçenlerde böyle birşey gördüm nötr direk o 3 uçtan 1 tane uca gitmiş öteki iki uç yani ana sargı ve yardımcı sargı uçlarına bobinli bir sargı vardı ilk önce faz ona girmiş sonra o ana sargı ve yardımcı sargıya girmiş.Benimde böyle bir bağlantı yapmam gerekiyor nasıl yapacağım lütfen yardım..

hayır hocam yanlış 3 kablo ucu bunun biri faz biri nötür biri ise topraklamadır topraklama zaten bakarsan motorun gövdesine monte edilmiştir yani sen topraklı bir fiş al birini faz ver birine nötür motorun gövdesine bsglı olan kabloyuda topraga bagla

arkadaşım sen konuyu tam olarak anlatamıyorsun normalde ekovatın üstünde üçgen şeklinde 3 ad. soket vardır üstteki müşterek sagdaki ana soldakide yardımcıdır termigin rölen yoksa fazı üste sag altı netür ve fişi takar takmaz 2 altaki kabloyu köprü yapıp motor start alır almaz köprüyü ayırman lazım .

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri