Bunun alternatifi var mıdır?

tesla bobini ve gerilim nleyicileri araştır tesla bobini çıkışına gerilim nleyici koy 1n4007 1000v 1A seri bağlı olursa 2 tane 2000v olur...
izolasyonu iyi olmalı yani gerilim n leyici kısmı silikonla kaplı olmalı.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yapabileceğin en kolay şey bir motosiklet yada araba ateşleme bobini bul ve bunu bir osilatör ile sür. Çıkışında 15 bin volt elde edersin. Kondansatöre falan gerek yok.

Sent from my GT-I9500 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Cevaplarınız için teşekkür ederim ateşleme bobinini bulurdum fiyatlarına baktım fakat osilatör kısmını anlayamadım
Şimdi anladığım kadarıyla tesla bobinini bağlayacağım enerjiye ardına gerilim n leyici sonra kıvılcımın çıktığı yeri yapacağım pinpon topu ile kapatacığım sonra silahın ucuna da teli çembersel şekilde sarıp devreyi bitireceğim.Genel hatlarıyla böyle mi ?Fakat silahın taşınabilir olacağı için enerjiyi nasıl sağlamalıyım?Gerilim 2 leyici (katlayıcı) için şöyle bir resim buldum devrenin devamını devam ettirmemem gereken noktayı doğru seçtim mi?
http://urun.n11.com/diger-aksesuar-yedek-parca/100nf-polyester-100v-kondansator-P132820425
bu kondanstör uygun mu?
Burada gerilim katlayıcı devreyi yaptıktan sonra şöyle bir devre oluyor .
Bobini hazır mı almalıyım sarım evde yapılabilecek türden mi yani performans olarak aynılar mı?
Tesla bobinini gerilim katlayıcıya nasıl bağlayacağım hazır mı almalıyım bobini

ENERJİ--------Tesla Bobini---------Gerilim Katlayıcı-----------Kıvılcım Alanı--------------Çembersel kısım---------
ı I
ı I
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----- ---I

LZlmN0.jpg

Son düzenleme:
osilatör kısmını tsla bobininden al tek transistörlü oluyor...

Son düzenleme:
1)Enerjiyi nasıl sağlamalıyım
2)Tesla bobinini gerilim katlayıcıya nasıl bağlayacağım
3)Gerilim katlayıcının devre şemasını kestiğim yere kadar mı yapmalıyım yoksa 6.kata doğru ilerlemeli miyim?
Yarın tesla bobinini yapacağım ayrıca kondanstör ,diyotları ve enerjiyi siparis edip kargodan gelince birleştirmeyi yaptıktan sonra uygun bir silah şekline koyacağım.
Ateşleme bobini oldukça cazip fakat daha fazla el emeğim olursa oldukça iyi olur.
Benim anlamadığım nokta tam olarak şu bobini nasıl gerilim katlayıcıya bağlayacağım?

Son düzenleme:
İster istemez aklıma şu sorular geliyor :
  • Bir PWM sinyali oluşturulacak mı, şayet bu oluşturulacaksa frekans ve akım değeri ne olacak ? Şimdi 5volt 10 wat PWM 10 lira ama frekans değeri ne olacak ?
  • Her bobin kendi iç harmonik yapısına göre tepki verir. Sipir/voltaj eşiği kaç olacak ? PWM generatör olmadan bobinin maximum performans değerlerini nasıl çıkaracağım ?
  • Havayı 50 hz lik voltajla delemezsin, bir kaç yüz bin voltun varsa başka !
  • Fly-back olmadan bu iş nasıl olacak ?(bir arkadaş değinmiş).
  • Gerilim katlayıcın acaba senin bobininin istediği frekanslara çıkabilecekmi ?

tv tamircileri,hurdacılara git 11ekran crt siyah beyaz tv bak onlarda ufak eht olur tesla bobini devresini yap ama o ufak eht'nin ferit nüvesine o iki sipirlik sargıyı sar işte 18kv dc gerilim.

bir firin ocak servisine gıt ateşleme ignition bobini varmı sor buyuk ıhtımalle var dıyeceklerdır

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri