bunu lazeri Almayı planlıyorum

tfk

Üye
üstadlar

http://www.grupelektronik.com/urun_detaylari.php?id=10463
site biraz ilğinç ürün 30w lazer linki almakta bile zorlandım

bu lazeri almayı planlıyorum ama fiyat biraz beni zorluyor daha eknomiğini türkiyede bulamadım muadil birşey arıyorum yardımcı olabilirmisiniz

bu fiyata tr de çin malı co2 tüplü laser makinesi komple satanlar var. işleme alanı küçük olsa bile..
google da laser kaşe makinesi diye aratınca çıkıyordu

üstadım haklısın ama kaşe makinesinin lazerini söksem kesim yapabilirmiyim sonuçta sadece kaşeyi oyan bi makine diye biliyorum bu 8-10mm kesim yapabilirsin diyor çok kararsız kaldım ebayde lazer diye aratınca sapıtıyo kayboluyorum bulamadım bunun karşılıgını

Cok ilginc bunlar co2'li degil degil mi ? O zaman gaz duzenegi , kapali alan havalandirma vs sorunlari yok , kesici kapasitesinde azalma yok :)

Acaba dogrumu anliyorum :) Ne kadar kesim kapasitesi var acaba ( 6mm kontra yada mdf kesebilir mi ? )
PCB isleme icin olur mu ?

https://www.youtube.com/user/kaleCNC/videos

firmanin youtube'una bir goz atin :)

arkadaşlar google da araştırmanız lazım bende kesin bir bilgi bilemiyorum ama mantık olarak watt ı yüksek oldukca laser kuvvetli olursa aynı iş zamanında daha kalın malzeme kesebilirsiniz.

500mm dakika da ilerleme ile 10mm akriliği co2 tüplü 700w lık bir laser tek seferde keserken
bu linkteki elektronik laser sadece 2-3mm lik kısmını tek seferde kesebilir..

video güzel arkadaş tehliyeyi az seviyo gibi :D

zaten benim araştırdığım kadarıyla laser de önemli olan
laser tüpünden gelen ışını uca iyi iletmekte ve su soğutma sistemi var laserin bişeyini soğutmak için tam bilemiyorum.
mdf şase bile iş görür adamın yaptığı gibi

Grup elektronikte gorunen co2 degil , alip direkt spindle yerine olabilir mi acaba ? Tabii omru , kesim kapasitesi vs'de onemli.

adam tamda benim yapmak istediğim şeyi yapmış :( işte bunun bi ekonomik halini bulmaya çalışıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri