Bunu Bu PIC ile Yapabilir miyim?

mesenkar

Üye
arkadaslar gecenlerde yine sizi rahatsız etmistim kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum asagıda linkini verdigim videodaki animasyonu 12c508a ile yapabilrmiyim

Yaparsın tabiki. Sonucta 8 bacaklı entegre. Yeterince çıkış var. Ama pic bunu direkt süremez tabiki, bir güc katı lazım. IRL serisi mosfet kullanırsa direkt pic ile sürebilirsin bunları.

PIC bunu direkt süremeyeceği için araya bir surucu transistor koyman gerekecek. Bu MOSFET lerin tam açması için 10V gerekiyor.5 Volt ile tam iletime geçmediğinden fazla ısınacaktır ve ledler sönük yanacaktır.

AMA IRL serisi Logic seri diye gecenler 5v ile baya baya iletime geçiyor.

tuh be bunuda gecenlerde bi led cide gormustum ustunde bunlar vardı caktırmadan listelemistim ustundekilerini peki ya bc547 kullansak olmazmı olmazsa yeni siparis vercez yine bu arada cok tesekkur ederim ilginize

Kaç metrelik led süreceğine bağlı. 1metreyi sürebilir ama fazlası icin BC547 ile mosfetleri sürersen daha iyi.

yani bc 547 ile ırfz44 lerimi valla hocam supersin bak bu cok daha iyi olur

cıkış 1 olursa ledler sonecek. cıkıs sıfır olduğunda ledler yanacak. Biraz ters ama programlamada problem cıkartmaz.

abi cok tesekkurler acemiyim zaten kahve kenarlarinda surtmektense biseyler ogrenmek icin ugrasiyorum bagzi sitelerde yardim etmek soyle dursun bide insanin hevesini kiriyolar sizler oldukca insan biseyler ogrenir cok saol agbi

burda daha önemli olan durum rgb için 3 pwm sinyali üretmek bahsettiğin mikrodenetleyicide hadi 3 taneyi rectim 1 tane bile donanımsal pwm çıkışı yok buda rgb için pwm sinyallerinin mecburen yazılımsal olması gerektiği anlamına geliyor . şahsen ccs c kullanıyorum ve yazılımsal pwm oluşturmayı int de örneklerini bulmama rağmen becerebilmiş değilim. ilgili arkadaşlar yazılımsal pwm mantığı ile ilgilide yardımcı olabilirlermi?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri