BULAŞIK MAKİNASI

halilibo

Üye
arkadaslar bulasık mak almak ıstıyorum ama bu konuda hıc bılgım yok nelere dıkkat etmelıyım hangı marka almalıyım ozellıklerı neolmalı programın fazla veya azolması ne ıse yarar yardımlarınız ıcın tesekkur edrım saygılarımla

Kullanım amacınız önemli, Evde kullanacaksanız Aile kaç kişilik? En az 3 Programlı bir makina tercih etmelisiniz. 2 Programlı makinelerin program süreleri çok uzun(2 saat 15 dk ) . Bu fazla elektrik yakıyor anlamında değil ama bayanlar uzun yıkamadan şikayetçi. 3 programlı makinlarda genelde 58dk 'lık 3. bir program var. 4 Programlıda Extra 30 dk'lık 5 Programlı da bunlara Extra 15 dk lık. 6 Programlıda otomatik program falan fişman.

Alacağınız bir ürünün Yıkama ve Kurutma sınıfının A sınıfı olmasına dikkat edin. 3 Programlı makinelerin Yıkama verimi A Kurutma verimi B sınıfındadır. Hr ikisinin de A sınıfı olması içn 4 Programlı bir ürün tercih etmeniz gerekicektir. ve program sayısı arttıkça Bunlara nazaran kalite de artıyor. Kazan Ses yalıtımı gibi

Ben evimde Arçelik 6230 E modelini kullanıyorum. 58dk kısa programı , Yıkama A , Kurutma B sınıfında. En hesaplısını isterseniz Tavsiye olarak da ALtus 414 modelini tavsiye ederim. 4 programlı Yıkama ve Kurutma Sınıfı A. Arçelik ürünü ve Arçelik garantisi altında fiyatı da 550 tl (Media Markt'da)

marka verebiliyorsak eger
arcelik öncelikli tercih olması doğru karar gibi gözükebilir..
ama maliyet fayda analizi yaparsak birim yıkama başına ürün maliyeti (enerji su maliyeti değil)yüksek kalır...
aynı işi yapabilecek vestelin bulaşık makineleri tercih edilebilir...bunlar içinde vestelde iken en gözüme çarpanlar 4 programlı olan 7041 modeli
eger daha üst seviye derseniz 7007 veya 7009 modelidir...
ve size bir tavsiye hiç bir markanın eksprex yıkamasına yıkama vaadine inanmayın...
sonuç hep hüsrandır...
eksprex yıkama da ne kaliteli temizlik nede kurutma beklemek sizde hayal kırıklığı yaratır...
aynı şey çamaşır makinelei içinde gecerlidir...
sonuç olarak
A sınıfında enerji tüketen
A sınıfı yıkama yapabilen (bence kurutma sınıfı çok önemli değil)
en az su tüketen
servis hizmetinde çağı yakalayan
ve en önemlisi emsallerinden ucuz olan bir marka tercih etmelisiniz
saygılar

her ıkınızede cok tesekkur edrım ben evde 4 kısılık bır aıleyım dun bıraz arastırdım programın cok olması yıkamama zamanını dusuruyor benım ıstedıgım sızın tecrubelerınıze dayanarak bılgı sahıbı olmak makınanın ıc yapısı genılınde farklı asansor sıstemı falan dedıler bu konuda neler soyleyebılrsınız tesekkuredrım

demiray ustamın dediği gibi hızlı programlardan kaliteli sonuçlar alamazsınız . Az kirli bulaşıklarınızı daha hızlı yıkamak için kullanılabilir. Asansör sistemi de üst sepet yüksekliğin ayarlayabiliyorsunuz. Alt sepete koyduğunuz tencere tava yüksek ise üst sepete dokunacak ise üst sepet ayarlarından yukarı doğru kaldırabiliyorsunuz. buna asansör deniyor. bence gereksiz bi fonksyon

sevgili kardeşim
asensorlu sepet
katlanır sepet fincan rafı gibi bana göre gereksiz teferruatlardır....
öncelikle şu anda tüm makinalar satndart 4 kişilik bir ailenin bulaşığını rahatca yıkar ..
tabi evde hergün parti vermiyorsanız:D:D
sizn tercihinizde öncelik istenilen işi enaz maliyet ve en az tüketim girdileri ile yapabilecek bir cihaz...
ama işin içine ürün kalitesi ve servis kaliteside girince işin rengi değişiyor....
alacağınız üründe tek sepet yıkaması yarım yük ile başlama zaman geciktirerek başlama gibi ilave fonksiyonlar isterseniz bu cihazın maliyetini artıracağı için sonucta bu ilave opsiyonlara biraz daha fazla para ayıracaksınız demektir....yok bunlar önemli deği diyorsanız kanyak kardeşimin dediği gib 4 programlı bir cihaz işinizi çok rahat sağlar o marka veya bu marka....

tesekkurler arkadaslar dedıgın gıbı bu ısler amaç onemlı amacına en uygun malzemeyı aldın mı senın ıcın en ıyısı o benım ıcınde reklama gerek yok benım ısımı gorsun yeter amac bulasık yıkamak o kadar saygılar

benim sana tavsiyem bosch olcak adamlar gerçekten kalite üretiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri