Buhar Elde Etme Kazanı

Merhaba Arkadaşlar;

Fırımızda hamurun fermantasyon işlemi için bir cihaz yapmaya çalıştım. Buhar elde etmek için bir kazan ve manşunlu rezistans kullandım ama ne yaparsam yapim rezistan belli bir süre sonra (1 gün, 3 gün ...) patlıyor. Sonra elektrot boylerli ısıtıcı diye bişe duydum. Plastik bir kazan içinde elektrotlar ve akım sayesinde su buharlaşıyormuş ama nerden alacağımız bilmiyorum.

Bu konularda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı bu işle önceden uğraşmış biri

Şimdiden teşekkür ederim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba erkan bey

Daha önce böyle elektrodlu ürün yaptım.Bedel karşılığı isterseniz sizede yapabilirim.Ürün 3 fazlı olmak ile birlikte içeri verilen suyu buhara çevirmektedir.

Merhaba kökten bey;

********* adresine cep numaranızı mail atabilirmisiniz cepten görüşelim?

Fermantasyon odaları için böyle bir cihaz yapan varmı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
yapmadım ama bir yorumum olacak yuksek voltajlarda su iletken bir sıvıdır.. elektrodlu bir ısıtma sisteminde çok dikkatli olunuz..

teşekkür ederim serkan bey zaten elektrotlu sistemlerde profesyönel bir firma ile çalışmayı düşünüyorum

Acaba Boyle Birşey Ola Bilirmi Buhar Elde Ederken Suyun Hacmi Düşüyor. Cubuklar Boşa Düşüyorsa Susuzluktan patlıyor. Kontrol Ettinizmi..

Evet Çok kontrol ettim. Zaten seviye kontrolü yapan bir mekanizman var. Suyun içindeyken rezistans belirli bir süre sonra patlıyor.

seviye elektrodları habgi tip kullanıyorsunuz hareketli şamandıralımı sabit mi ben buhar sterilizatörlerinde 5 bar buhar elde ediyorum yaklaşık 160 dereceye kadar sabit elektrotlarla üç tane koyuyorum kazanınn üst noktasından
kısa olana su motorunu bağlıyorum su biterse otomatik alıyor orta çubuk dalgalanmayı önlemek için uzun çubuklada rezistans kontaktörünükullanıyorum elektrotlar dik olmalı yatay koyarsanız ve üzerinde su damlası kalıp sizi anıltabilir
su kireçzi olmalı falan 11 yıldır kullanıyorum sorun çıkmıyor buhar sterilizatörlerinde kolay gelsin

Ben 2 adet porselen elektrod kullandım

Bu elektrodlaro bir adet SSR ile kontrol ettim

Suyun seviye kontrolünde bir sorun olduğunu zannetmiyorum

Ancak rezistans susuz kalmamasına rağmen bir kaç gün geçtikten sonra patlıyor

Her yolu denedim patlamaması için termometre bağladım filan olmadı

Rezistansın gücü 2 kw gücü düşürdüm 1 kw yaptım yine olmadı

bu işi önceden yapmış biri varsa mana bir yol yordam gösterebilecek biri varmı

Sauna odalarında kullanılan nemlendirme cihazları var

onların çalışma prensibine baktım kazan içerisinde 2 adet elektrod var direk Şebeke voltajı veriliyor ve su kaynıyor

rezistans filan yok doğal olarak patlama olaylarıda olmuyor

Kireçlenme sorunu filan da yok

Ancak burda da tek risk direk şebeke voltajı verdiğimiz için kaçak sorunu olabilir

o yüzden bu elektrodlu kazanları yapan bir firma arıyorum

profosyenel bir firma olursa daha iyi olur

mesajlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam kökten beyin dediği sistem gayet sağlıklı çalışan bir sistem izalasyon vs maya odolarında benim gördüğüm bütün buhar sistemleri elektrodlu idi birde küçük pikniktüpü ile tencerece su kaynatanı gördüm o pastaneciydi ;)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri