Bugün Ne Sökelim? -6- INFRARED ISITICI (resimli/videolu Anlatım)

elektrofizikci

Usta Üye
Merhaba arkadaşlar bu hafta halkımızın UFO diye tabir ettiği ınfrared ısıtıcıları inceliyoruz. 2 Farklı markayı inceliyoruz. Yorum ve önerilerinizi, eleştirilerinizi bekliyorum.

Bugün Ne Sökelim? -6- INFRARED (ELEKTRİKLİ) ISITICILAR (infrared heaters) - YouTube

Bu videoyu hazırlarken çektiğim en büyük zorluk, infrared ısıtıcılara UFO dememeye çalışmak oldu. Dememek için çok zorlandım yine de 2 kere kaçırmışım. :)

Bildiğiniz gibi marka vermeden hazırlamak gerekiyor.

Ama sadece bize özgü müdür yoksa diğer ülkelerde de var mıdır bilmiyorum ama bazı ürünler markalarıyla tanımlanır, günlük hayata da yerleşiyor.

Mesela Traş Bıçağı demeyiz de traş bıçağı markası olan Jilet (Gıllette) deriz.

Çamaşır deterjanına deterjan değil de bir marka olan TURSİL denir,

Infrared ısıtıcı da da aslında marka olan UFO deriz. Kumtel de alacak olsak Sinbo da alacak olsak UFO deriz :)

Neyse çok uzattım. Sağlıcakla...

Permatik=tek bıçklı, Selpak=kağıt mendil, Molfix=çocuk bezi ... Ülkeye göre değişiklik gösterir :)

yani her ülkede var mıdır bizdeki bu özellik? Yurt dışında yaşayan varsa forumda cevaplasın :)

Bizim akrabalar var bgr de onlar çocuk bezine Pampers diyor bizmkiler Prima deyince iki taraf da anlaşamıyor :D

Yani yine bizimkilerde var :) . Oranın yerli halkıda öyleymiymiş acaba...

Elinize sağlık,
İyi kalitete olan mal kendini belli ediyor, bağlantıların cıvata-somun ile yapılmasından belli :)
Orta kalitede olan üründen kullanmaktayız, yılda 2-3 defa termostatına bağlanan soketler-kablo yanıyor, değiştiriyoruz :)

Teşekkürler ve elinize sağlık.Ya ustalarım birisi de kombiyi söküp dağıtsın...
smile.png

Onada sira geliyo hocam. 11 -15. Siralar arasinda o var. gelen talepler dogrultusunda ilk 11 dolu :) talebiniz isleme alinmistir. en kisa surede donus yapilacsktir :)

Bu söktükleriniz hep mefta mı, yoksa çalışanları da mı gösterip toplayıp görev yerine sevk ettikleriniz de var mı Ümit Bey?

wallwasher çalışıyordu, LCD TV kısmen çalışıyordu. Ufolar onarılacaktı, katı meyve sıkacağı mefta :) , Kağıt havlu makinası mefta.. :) şimdi elime Mikrodalga fırın geçti, çalışıyor olsa da tipini beğenmedim meftadır :) , öğretmen27 kombi istemiş artık bulucaz bir yerden, bir arkadaş uzaktan kumandalı araç istemiş, elimde var olan oynadığımı sökücem :)

Yani kısaca çalışan da var, çalışmayanda...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri