bu sorular beni öldürdü bilen varmı

barancbu

Üye
WhatsApp-Image-20160430 (1).jpg
WhatsApp-Image-20160430.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
benim işim koruma ama bu şekillerden birşey anlamadım ilk şekilde hangisi bara nerde , p1 arızası barada mı oluyor vs.

sahadaki uygulamalarını koysalar daha mantıklı açıklayıcı olur bence çok zorlama anlamsız olmuş sorular

Şekil a da p1 noktasındaki arıza durumunda hat -1 veya hat-3 hangi kesici üzerinden hat 21 enerji veriliyor ise k2 veya k4 kesicisi koruma yapar .
şekil b de bara 1 p1 noktasında arıza var ise hat 1 veya hat 3 üzerinden baraya enerji geliyorsa k1-k4 kesicisinin koruma yapması gerekir.
şekil c de bara1 p1 noktasında arıza var ise : hat1 -2 -3 -4 bara1 hangisi üzerinden besleniyor ise hat-1 için k1 ,hat 2 için k3, hat3 için k5, hat 4 için k7 kesicileri koruma yapar.ya soru anlamakta güçlük çekiyorum çok basit aslında,yanlış yorumlamış olabilirim.
Teknik ekonomik açıdan ,kesici veya bara üzerinden bir arıza oluştuğunda hat 1-2-3-4 enerji sürekliliği sağlanarak tüketici enerjisiz kalmamış olur,ekonomik açıdan maliyeti fazladır.Bakım yapması kolaydır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri