Bu Sistemde Akıllı röle mi PIC mi Kullanmalıyım?

eray demir

Üye
Değerli Büyüklerim ;Bir projemde sizlerin yardımına ihtiyacım var.resimle anlatmaya çalıştım olayı. A ve B pnömatik silindirlerin valflerini enerjilemem gerekiyor.bunu akıllı röleyle mi yoksa PICle mi yapmak gerekir.Öğrenciden yardımlarınızı esirgemeyiniz lütfen :) şimdiden teşekkür ederim.
20131117_015628.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Projeni biraz daha açabilir misin? Nasıl bir kontrol sistemi olacak? Algoritma neye göre olacak?

[MENTION=248889]runhek[/MENTION] Valfleri belirli zaman araliklarinda çalıştırmak hocam.surekli döngü tekrarlicak.birde istege göre manuel calistirma olacak

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

Son düzenleme:
arkadasım bence gemo akıllı röle ile yapabilirsin..

Plc ile daha basit ve pratik bir şekilde yaparsın fakat bu da maliyetini artırır öğrenci isen malum kısıtlı bütçe

Sent from my HTC One using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

akıllı röle kullan derim maliyeti daha ucuz olur plc ye göre

Ogrenci isen ENDA dan ELC186R PLC yi akilli roleden daha ucuza alirsin

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Değerli Büyüklerim ;Bir projemde sizlerin yardımına ihtiyacım var.resimle anlatmaya çalıştım olayı. A ve B pnömatik silindirlerin valflerini enerjilemem gerekiyor.bunu akıllı röleyle mi yoksa PICle mi yapmak gerekir.Öğrenciden yardımlarınızı esirgemeyiniz lütfen :) şimdiden teşekkür ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 13993

Logo veya akıllı röle ile bu devreyi hem basit hem de esnek bir yapıda programlayabilirsiniz. Sıfır yerine ikinci el temiz cihazlar internette var araştırırsanız 100-120 TL'ye logo veya akıllı röle alabilirsiniz. Bulamazsanız bana mesaj atın ben yardımcı olmaya çalışırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,836
Son üye
oguzhankonak

Yeni konular

Geri