Bu sistem tutarmi ustalar

Bende evimde küçük bir nükleer tesis kurdum manyak çalışıyor. Kimseye açıklamıyorum kaçırırlar diye :D Bence sende çaktırma sadece sende kalsın :D

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sizofren kardes sordugum soruda ben bir sacmalik gormuyorum sordugum soruyu bile bilmeden okumadan atiyorsun be kardesim icati gec ben orada degerler verdim hesap bekledim sadece makinayi icat eettim diye havada atmadim hatta soylemek bile istememistim senin gibi leri yuzunden ama pateni alinca ilknsana kaycam bunuda bil

Bende ciddiyim görmek istersen nükleer tesisimi gezdirebilirim sana :D
Mini reaktörler var :D

Neyse sana cvp vermiycem konus iste

Tek sıkıntı soğutma suyunu musluktan alıyorum çok su gidiyor :( :D
Patenlerini alınca mutlaka haber et :D

Konu kapanacak bu gidişle arkadaşım şu perendev konusunu bul sonuna kadar oku.

Oncelikle selamin aleyküm. diyelimki elimde 24v 30a ureten bi dc makina var bu kuvvet yuke binmis hali net kuvvet yani kayiplardan arinmis sekli aktif guc 720w depolandiginda benim hesabima gore 24 saatte 17.28kw yapar evimin kullandigi gunluk enerji 7.5kw simdi ben bu 720w aktif gucu 10kw lik bi aku gurubu ile depolasam sonrada bunu ac akima cevirsem evimin tum ihtiyaclarini karsilarmi

Bir işe kalkışmadan önce biraz maliyet analizi yapmak lazım. Eğer ekmeğe ihtiyacınız varsa gidip bakkaldan ekmek alırsınız, ekmek üretmek için buğday tarlası satın almak mantık dışıdır. Konuya bu şekilde yaklaşmak gerek. Bunların dışında, DC makinenin 30 Amper üretmesi sizin onun tamamını depolayabileceğiniz anlamına gelmiyor. Aküyü doldurmayı kabaca balon şişirmeye benzetebiliriz, balonu şişirirken içindeki basınç arttıkça ciğerlerimizin kuvveti balonu doldurmakta zorlanmaya başlar. Aküde bunun gibi şarj olur, başlarda gördüğünüz 20-30 Amperlik şarj akımları sonlara doğru miliamperler mertebesine düşecektir. İkinci sorun depolanan enerjinin nasıl tekrar alternatif akıma çevrileceğidir. Bunu sağlayabilecek tam sinüs çıkışlı inverter cihazların fiyatları çok pahalı. Akülerin belirli bir ömrü olduğunu, kısa devre gibi durumlarda bu işin acemileri için riskli olduğunuda unutmamanız lazım.

Saygılar...

Alperenbugra arkadas sagol bak bunun bildigim halde hic dusunemedim akuler gec dolar ve kullanima yetisemez haklisin gercekten sogol iste boyle cvplar bekledim hep ama dalgayla karsilastim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri