Bu Sistem Ayda Kaç Liralık Elektirk Yakar

Internet uzerinden kiralasan daha avantajliya gelir

bulut madencilciği diğer adıyla kripto madencilik olarak biliniyor. bitcoin denilen sanal para veya altcoinlerini üretiyor. dolar,euradan daha değerli bir sanal para birimi. yabancı ülkelerde çoğu firmalar coin denilen para birimi ile alış veriş yapılabiliyor. istenildiğin tl,dolar a dönüştürülebiliyor. bu resimdeki sistem coin üretiyor. fakat çok maliyetli. 2013 lü yıllar coin üretmenin en parlak yılı olmuştur.
ilginize çok teşekkür ederim.

Internet uzerinden kiralasan daha avantajliya gelir
kod çözdüğü için çok yüksek maliyetleri ekran kartları olması gerekmektedir.
resimdeki gördüğünüz ekran kartının 1 adeti 1186 tl dir.
yani vps vs. kurtarmaz. bu özelliklerde vps bulamayız. özel yapım bilgisayarlardır bunlar.

kod çözdüğü için çok yüksek maliyetleri ekran kartları olması gerekmektedir.
resimdeki gördüğünüz ekran kartının 1 adeti 1186 tl dir.
yani vps vs. kurtarmaz. bu özelliklerde vps bulamayız. özel yapım bilgisayarlardır bunlar.

Sen tam olarak ne is yapiyon bilmiyomda bu isi yapamicagini biliyosun demi ben sana giderini kqrsilicak yaninda da para birakmasi acisindan boyle bir fikirde bulundum. Bu is icin 1000 -2000 lik sistem kurtarmaz turkiyedeki elektrik faturasini dusunursek sogutma sistemlerinin parasini hesaba katmadik bak daha
)Hem 13 yas bu is icin biraz kucuk gibi geldi bana)

Sen tam olarak ne is yapiyon bilmiyomda bu isi yapamicagini biliyosun demi ben sana giderini kqrsilicak yaninda da para birakmasi acisindan boyle bir fikirde bulundum. Bu is icin 1000 -2000 lik sistem kurtarmaz turkiyedeki elektrik faturasini dusunursek sogutma sistemlerinin parasini hesaba katmadik bak daha
)Hem 13 yas bu is icin biraz kucuk gibi geldi bana)
:D 13 yaşında değilim hocam yanlışlık olmuş üye olurken :) 26 yaşındayım. bu proje için henuz arge aşamasındaydım. tüm hespaplamalar yapıldı. birtek elektrik kalmışmıştı. elektrik masrafından dolayı proje rafa kalkı. başka proje artık ilginiz için teşekkür ederim. bilgisayar donanım sorununuz olduğunda ulaşmanız yeterli.

Şifreyi ekran kartı nasıl çözüyor benim bildiğim işlemci yapar???

sistem böyle hocam. dediğim gibi sanal para coin üretiyor.

Merhaba @bylent Hocam,
GPU ve CPU olmak üzere iki yöntemlede çözdürme yapabiliyorsunuz. Yazılımlar her iki işlemciye görede hazırlanıyor. İlk zamanlarda bu işten ciddi paralar kazananlar oldu. Ancak şu anda bitcoin için yeterli gelmiyor. Şu anda ASİC cihazlar daha hızlı çözümleme yaptığından dolayı bu yöntemi kullananlar para kazanamıyorlar. Yada bitcoin dışındaki para birimlerini kullanıyorlar.
Hatta Raspberry Pi ile bu işi yapmak daha kolay oluyordu. Ancak onda da hız problemi olduğundan oda artık kullanılmıyor.
Merhaba @Mustafa Baha Güzel Bey,
Bu tür işlerde para kazanmak için elektirik maliyetini düşürmek gerekiyor. Oda güneş enerjisi. yurtdışındakiler bu işi güneş enerjisi ile hallediyorlardı. Buradaki sistem 4-5 tane GPU ve/veya CPU değil. Çok daha büyük sistemler.
Yada sadece bitcoin verimadenciliği işi için internetten cloud kiralıyabiliyorsunuz. Birde bitcoin'nin oranları düşürüldü diye biliyorum. (Kur oranı değil; madencilik sonucu elde edilecek miktar)
İyi çalışmalar...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri