Bu malzemenin görevi nedir

ercanatnr

Üye
Merhaba resimde 350w yumurta pişiricinin içi var bu gün tamir için içini açtım ancak şöyle bir parçayla karşılaştım ne işe yaradığını sizlere sormak istedim. Resimde siyah kablolar rezistansa gidiyor. O parça termostata paralel bağlı
1422810293526.jpg

1422810304982.jpg

1422810314031.jpg

Parçanın üzerindeki yazıları yazarmısınız okuyamıyorum.

Sanki resimlerden görebildiğim bobin gibi bişey.

aramada hiçbişey çıkmıyo

Termostat acma kapama yaparken parazit yapmasin diye takilmis kondansator olabilir.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Bobin gibi görünüyor ancak ne işe yarayacak anlamadım.

Peki üzerindeki siyah plastik sökülmüyormu?

@ercanatnr yanliş bilgi olmasin ama limit termostadina benziyor. Eğer yumurtada pişirici cihazinin üstünde termostad ayari yoksa limit termostadi.

limit termostat devreye seri olması gerekmiyor mu?

@serkan_48 hocam metal gozuken kisim pişirme kazanin altina bağli termostat alicisi ( prop ) gibi duruyor. Limit termostadi devere seri bağlanacak diye bir kaide yok. Yaninda ki siyah bobinli cihaz ise isiya dayali selenoid gibi duruyor. devre kapatma gibi bir işlem görüyor olabilir.
Ama Metal gozuken kısmın termostat tütü olduna eminim.

@serkan_48 @@serkan_48 hocam metal gozuken kisim pişirme kazanin altina bağli termostat alicisi ( prop ) gibi duruyor. Limit termostadi devere seri bağlanacak diye bir kaide yok. Yaninda ki siyah bobinli cihaz ise isiya dayali selenoid gibi duruyor. devre kapatma gibi bir işlem görüyor olabilir.
Ama Metal gozuken kısmın termostat tütü olduna eminim.

Bana yukarıda yazdığınla ilgili bir örnek gösterebilirmisin ben hiç görmedim duymadım? ( kırmızı ile işaretledim.)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri