Bu kilimadan buhar cikiyor

Pesen

Üye
Bu klima inwerter ve buhar cikariyor
Nasil bunu yapabiliyor
8bb1f02201f964d8f33b81a49bbd53c4.webp

0f2dad61b05c2c6074f5e308072b7a47.webp

Oda nwmlendiriciler gibi mi buhardan kasıt ne? Bu şekildeyse su doldırma yeri de olmalı.

Ortam çok nemli bir mekan ve cihaz soğutmada çalışıyor ise nemli hava klima tarafından soğutulduğunda havadaki nem sanki cihaz buhar üflüyormuş gibi üfleme ağzından görülebilir.

Yada ortam çok sıcak 32-35 derece ve üzeri ise ve klima maksimum kapasitede çalışıyor ise bu durumda da üfleme ağzından çıkan havada buhar çıkıyormuş gibi görüntü oluşabilir.

Ben çok fazla split klima sektöründe çalışmıyorum ama bilinen markalarda nemlendirme özelliği malesef yok. Çok özel hassas klimalarda var ama ben 17 yıllık meslek hayatımda hiç görmedim.

Resimde dikkatimi çeken cihazın hava üfleme ağzında ve gövdesinde su yoğuşmasından dolayı oluşan damla izleri var. Bu iki nedenle oluşur. Üfleme ağzının aşırı soğuması ve ortam neminin burada yoğuşması nedeni ile ikincisi cihazın meyilinde hata olması nedeniyle yoğuşma suyunun gider yerine cihazın içine dökülmesi dışarı akması sonucu oluşur.

Resimden görebildiğim kadarıyla cihazın üzerinde muhtelif kablo v.s. ve en önemlisi neredeyse cihazın hava emişini yarıya kadar kapatan karton var. Bu cihazın sağlıklı hava sirkülasyonunu sağlamasını engeller ve gaz sıcaklığını düşürme yönünde cihazı etkiler.

Cihazınızın marka modeli nedir?

Ortam çok nemli bir mekan ve cihaz soğutmada çalışıyor ise nemli hava klima tarafından soğutulduğunda havadaki nem sanki cihaz buhar üflüyormuş gibi üfleme ağzından görülebilir.

Yada ortam çok sıcak 32-35 derece ve üzeri ise ve klima maksimum kapasitede çalışıyor ise bu durumda da üfleme ağzından çıkan havada buhar çıkıyormuş gibi görüntü oluşabilir.

Ben çok fazla split klima sektöründe çalışmıyorum ama bilinen markalarda nemlendirme özelliği malesef yok. Çok özel hassas klimalarda var ama ben 17 yıllık meslek hayatımda hiç görmedim.

Resimde dikkatimi çeken cihazın hava üfleme ağzında ve gövdesinde su yoğuşmasından dolayı oluşan damla izleri var. Bu iki nedenle oluşur. Üfleme ağzının aşırı soğuması ve ortam neminin burada yoğuşması nedeni ile ikincisi cihazın meyilinde hata olması nedeniyle yoğuşma suyunun gider yerine cihazın içine dökülmesi dışarı akması sonucu oluşur.

Resimden görebildiğim kadarıyla cihazın üzerinde muhtelif kablo v.s. ve en önemlisi neredeyse cihazın hava emişini yarıya kadar kapatan karton var. Bu cihazın sağlıklı hava sirkülasyonunu sağlamasını engeller ve gaz sıcaklığını düşürme yönünde cihazı etkiler.

Cihazınızın marka modeli nedir?
53c6fd87ac8a5a3111012020a3d04aa6.webp

Yani arkadaslar ben bunun su doldurma kabinin olduguna inanmiyorum
Cunku hic acilacak bir yeri yok
Ve bide inwerter bu
Ayrica 2 ay once havalarin tam sicak oldugu zamanda bu boyle ufuruyordu
Selamlar
Video yuklemeye calistim baglinti hatasindan olmuyor

Iklimlendirme konusunda havayi sogutma islemi esnasinda havanin sicakligi duserken bagil nemi yukselir. Ornek verirsem,

30 C de %60 bagil neme sahip hava klima ile sogutukdugunda,
14 C de %90 bagil nem yukune sahip hava klima tarafindan ortama uflenir.

Sizin gormus oldugunuz bu nemdir. Cihazinizin nemlendirme fonksiyonu yoktur.

Mail adresini alabilirmiyim serkan abi sana atayim burada yukleyemedim video yu

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri