Bu dinamoyu nasil baglayabilirim

Baslikta belirttigim gibi bir dinamo var bunu nasil baglayacagimi detayli bir sekilde anlatabilecek birisi var mi?
L3WpEb.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dinamonun kapağı olmalı, buldun mu nasıl bu halde? Kapakta cıvata var mavi teli ona bağla, sonra fardan gelen kabloyu irtibatla, şaseden diğer uç zaten iletim sağlar ve devre tamamlanır, umarım bisiklete nasıl bağlayacağını da sormuyorsundur!

Dinamonun kapağı olmalı, buldun mu nasıl bu halde? Kapakta cıvata var mavi teli ona bağla, sonra fardan gelen kabloyu irtibatla, şaseden diğer uç zaten iletim sağlar ve devre tamamlanır, umarım bisiklete nasıl bağlayacağını da sormuyorsundur!
Hocam kapaktaki civatayi herhalde kaybetmisim ama ona benzer bir sey buldum asagidaki resimdeki gibi bagladim olmadi birseyi eksik yaptigimin farkindayim ama dedigim gibi bilgim neredeyse sifir elektrik konusunda ..
VY1PAv.jpg

Hocam elektrik konusunda neredeyse hic bir bilgim yok bu yuzden biraz daha basit anlatirsaniz sevinirim bu arada cevabiniz icin tesekkurler

İçindeki sargıyı çıkartıysan ve toplarken dikakt etmeden plastik makaradan çıkan tel dinamonun dış gövdesine temas etmiyorsa devre tamamlanmaz! Tabi sargının sağlam olduğunu ve kontrolünü yaptığını farz ediyorum! İkinci bir kablo edin ve dinamo ile far montaj deliklerini birleştir kuvvetlice çevirmen gerek, iyisi mi bisiklete monte et bisikleti ters çevir, şaseyi halletmiş olursun ve pedalı çevirmen kolaylaşır ;) başka aksilik yoksa çalışmaması için sebep yok, ampul standar mı led mi? Led ise dirençsiz kullanımda yakarsın ayrıca doğrultma devresi kurman daha mantıklı forumda geçmişte anlatıldı!

İçindeki sargıyı çıkartıysan ve toplarken dikakt etmeden plastik makaradan çıkan tel dinamonun dış gövdesine temas etmiyorsa devre tamamlanmaz! Tabi sargının sağlam olduğunu ve kontrolünü yaptığını farz ediyorum! İkinci bir kablo edin ve dinamo ile far montaj deliklerini birleştir kuvvetlice çevirmen gerek, iyisi mi bisiklete monte et bisikleti ters çevir, şaseyi halletmiş olursun ve pedalı çevirmen kolaylaşır ;) başka aksilik yoksa çalışmaması için sebep yok, ampul standar mı led mi? Led ise dirençsiz kullanımda yakarsın ayrıca doğrultma devresi kurman daha mantıklı forumda geçmişte anlatıldı!
şase alması lazım resimdeki şekilde deneyeceksen bir kablo ile lamba ve dinamonun gövdelerini bağla
Cevap icin tesekkur ederim deneyecegim hocam

Kablo bağlantısı şimdilik test için tamam. Birde arkadaşlarımızın önerdiği gibi şaseleri birleştirmelisiniz ki devre tamamlansın. Aşağıda kırmızı ile irtibatlandırdığım uçları bir kablo ile sıkı şekilde gevşek olmadan birbiri ile temas haline getiriniz. Sonra deneme yapınız.

Not : Arkadaşlarımızında uyardığı gibi o dinamonun alt kapağı yok. Buradan girecek olan su toz v.b. dinamonun daha kısa sürede bozulmasına neden olacaktır.

z.png

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri