Bu devreyi basitçe açıklar mısınız

ibokozan

Üye
Arkadaşlar merhaba evde ufak bir gece lambası vardı üstünde 1w yazıyor. İçine baktım mavi kapasitör baya ısınmış yani yanmasa da elektrik harcıyor diyeblir miyiz?

Bi de voltajı düşüren hangi parçadır merak ettiğim için devreyi açıklar mısınız dedim. Baya basit görünüyor.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8befeb1d1ea099d37426de0cfe59546d.jpg

uploadfromtaptalk1455409693351.jpg

Ürün bir 1w yazıyor ve sürekli fişte duruyor. Gece gündüz. Fotosel var karanlık olunca yanıyor.

Kapasitör ün ısınması ve sürekli şarjda durması patlama gibi bi risk oluşturur mu

fotoselden kastınız LDR sanırım.Ordaki diyot yardımıyla da doğrultma yapılmış gibi duruyor.Kapasitör fişe takılı durunca patlar mı bilmiyorum ama televizyonlardan felan yola çıkıyorum onların devrelerinde de vardır mutlaka kapasitör ama hep fişi takılı tutuluyor.

bipolar kondansattör süreklli enerji altında kaldığı için aşırı sınır patlama olarak pek görmedim fakat devreyi açar. bence arasıra fişten çıkarın internetten kondansatörleri araştırırsanız size yardım sağlayabilir.

Basitce trafosuz voltaj rugulasyonunu kapasitor dogrultmayi da diyotlar sagliyor. Devre isik vermesede guc harcadigi kesin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ısınıyorsa güçte harcıyordur.

Belirli bir voltaj harciyorki ldr ye gore çalışıyor .elektronik cihazlarda her zaman yanma patlama olabilme ihtimali vardir

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri