bu devrenin çalışma mantığı

herkese merhaba arkadaşlar;
bu devrede yuvarlak içine aldığım devre elemanı nedir?? CMT 2X1.jpg

Dostun parafadur diyorum.son kararım:)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

nasıl yani :(((
o zaman bu devrede direnç akımı sınırlamak için konulmuş
devre girişinde 24v dc var niye parafadur konulsun ki ??????

bu devreyi proteusta simule etmek istiyorum bu elemanın ve bu görünen zenerlerin adı nedir ??

Dostum ortada düzgün bir devre göremiyorum. Sanki bir devrenin sadece bir bölümü gibi birşer sanırım bir devreye ait açıklama yapılırken temel prensibi anlatılırken kullanılmış bir parça. Siz devre hakkında bilgiye sahipseniz ( ne tür bir devreye ait olduğu ) biraz bilgi verinki bizde yorum yapalım.

Ben ortadaki şema bile diyemeyeceğim resimden hiçbirşey anlamadım.

Sanki bir röle soketiymiş gibi görünüyor. 1 ve 2 numaralı hatları devreye sokup çıkarmak için.

cevaplar için öncelikle teşekkürler;
aslında bu bir devre elemanının datasheet bilgilerinden elde edilen fotoğraf eleman ise şu: CMT 2X1-60V DC [MENTION=83845]by lent[/MENTION] hocamında dediği gibi datasheet bilgilerinde aşağıda verdiğim fotoda kullanım ve beğlantı durumları mevcut
ben bu devreyi kare dalga ile test etmek istiyorum o yüzden devre elemanlarını tam bilmediğim için henüz simüle edemedim:((
fotoğraf aşağıda
ctm connection data.jpg

2 ve 3 pinlisi var akım korumalı prizlerde de kullanılıyor bir nevi sigorta gözüyle bakılabilir devre koruyucu eleman, ben "fedai" demeyi tercih ederim, uygun şartlarda kendini feda eder :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri