Bu cihaz i nasıl programlarım?

muzikmp3

Üye
Bu cihaz var elimde nasıl ne dır bilmiyorum büyük ihtimal eski bayağı çıkartılmış bir cihaz dan resim atıyorum cihazın

Ekli dosyalar

• 1417194186947.jpg
    1417194186947.jpg
    71.8 KB · Görüntüleme: 61
  • 1417194200207.jpg
    1417194200207.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 64
  • 1417194218383.jpg
    1417194218383.jpg
    80.3 KB · Görüntüleme: 58
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
1990'lı yılların sonundan günümüze kadar gelip, sizin elinize geçen bu cihaz bir PLC'dir.
İşinize yarar mı bilmem ama yazılımı bulamazsanız kimsenin işine yaramaz.

Ekli dosyalar

• fp3.pdf
    380.3 KB · Görüntüleme: 6
P l c olduğunu biliyorum da nasıl ve hangi program ile programlama yaparım diye sormuştum ama uğraşmaya değmez herhalde yardım için teşekkür ederim

nais plc yazılımı için özdisan firması ile irtibata geçerseniz bulabilirsiniz, yazılımı ücretsiz.

Kablo peki nasıl olması gerekiyor? O sitede program i bulamadım da yeniden detaylı bakacağım

Dünyada ilk fax cihazını Panasonic firması yapmıştır. Yazacağınız küçük bir Scada programı ile çok sağlıklı bir sistem kurabilirsiniz. Haberleşmesi en sağlam PLC Panasonic(Nais) dir.Tabi bunu reklam olsun diye söylemiyorum yaptığım testlerde 50ms sinyal aralığındaki tüm paketleri bire bir cevaplamıştır(Diğer markaları yazmıyorum @115200). Panasonic PLC lerde etkin RAM ve Buffer (tampon bellek) yönetimi vardır. Her dataya istediğiniz zaman ulaşamazsınız. Onu daha önceden sistem belleğinde erişilebir hale (Monitor Register ) getirmeniz gerekir.
Program bulamazsanız onu Uzak Giriş-Çıkış aracı olarak kullanabilirsiniz. İşlemci türevini bilmediğim için ardışık hafıza algoritması konusunda bilgi veremeyeceğim. Alacağınız 68-70 € luk bir parça ile networkünüze dahil edip istediğiniz uygulamayı çalıştırabilirsiniz.
Kolay gelsin...

Şimdi son olarak bu cihazı için program ve kablo bulamaz miyim 2 tane var elimde de o yüzden sordum

kardeş benim linkini koyduğum sitede sadece cihaz ile ilgili bilgi var. Ben size programın adını söyledim gerisi size kaldı netten bulup indirebilirsiniz. Kablo ise RS422 olması gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri