Bu 1 fazlı motor nasıl bağlanır?

bunymert

Üye
elimde 220 v 160 w 1 fazlı bir motor var yanlız motorun 6 tane ucu var uçlarını ölçü aleti ile ölçtüm ve şekildeki devreyi çıkarttım 90 ohm luk bobinler ince telden ve aynı oluklara sarılmış. motor 16 oluklu ve 2 kutuplu yanlız bunu devreye nasıl bağlıyacağımı bilemedim. aspiratör motoru olduğunu tahmin ediyorum. Acaba devrede kondansatör kullanılacak mı? bu tip motor gören arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Ekli dosyalar

• Drawing1.jpg
    Drawing1.jpg
    18.6 KB · Görüntüleme: 100
Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kimse cevap yazmadığına göre pek anlaşılmadı sanırım. ben motorun sarım şemasını çıkardım belki buna göre bir fikri olan çıkar. bu motora kondansatör de bağlanabilir. bilmiyorum . teşekkürler

Ekli dosyalar

• MOTOR.jpg
    MOTOR.jpg
    38.9 KB · Görüntüleme: 96
Moderatör tarafında düzenlendi:
bide ben yazının altına nasıl resim eklenir bulamadım yardımcı olurmusunuz

slm arkadasım kahverengı ıle sarı ucların ana sargı enerjının gelecegı uclar bıde bu motor bıkac kademe devre sahıp yardımcı sagıları ıkı adt be yaz mavı sıyah yardımcı sargıların şimdi sana nasıl calıstırabılecegını yazacagım bende bobınajcıyımmm

sarı ıle beyaz kabloyu koprule kahverengı ıle mavıye bu ıkısıne kondansator bagla ve kahverengı ıle sarıdan enerjı verdıgınde calısacak diger devirde calıstırman ıse soyle sarı ıle beyaz kopru aynı sekılde sıyah ıle kırmızı arasına kondansator bagla sarı ıle kırmızıdan enerjı ver hadı kolay gelsın umarım yardımcı olmusumdurrr

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri