Bu üye gerçekten 12 yaşında mı?

Arkadaşlar öncelikle söyleyeceklerimin taraflarınızca yanlış anlaşılmasını istemem.
Konuya şu an itibariyle toplam 30 tane mesaj yazılmış,bunun acaba ne gereği var diye düşünmeden edemedim sizce muhammed arkadaşımızın yaşı bizi ne kadar ilgilendiriyor ki herkes ayrı değişik çözüm yolları üretmiş bunu bulmak için, benim fikrimce bizi ilgilendiren tek şey şudur elektrik veya elektronik meraklısı bir arkadaşa(yaşı kaç olursa olsun) isteyen üyelerimiz meslek ,devre tasarımı,analizi vb. konuları hakkında önerilerini paylaşır.Yapıp yapmamakta o arkadaşa kalmıştır.Ancak bu kişinin yaşı ne olursa olsun sorduğu bir soru yüzünden de küçümsenmemelidir çünkü kimse kimsenin ne kadar imkanı olduğunu bilemez sonuçta ne demişler:Bilmemek değil öğrenmemek ayıp

Yaşı gayet tabii önemli, özellikle benim için, eğer bu yaşta böyleyse gelecekte çok parlak biri olabilir ve bende bunu desteklemek için elimden geleni yaparım, merakımın kaynağıda budur, zaten konuyu açarken belirtmiştim. Şayet 12 yaşında değilse, herzaman yaptığım gibi, şu konuyu araştırman lazım, şurayı incele vs şeklinde yönlendirmede bulunmam yeterlidir, ayrıca yıllardır etrafımdaki insanları inceliyorum, özellikle küçük yaşta bu işe merak salan, yetenekli olan biri varmıdır diye, fakat şuana kadar böyle birini bulamadım, mehmed ali nin bu nitelikte bir arkadaşımız olduğunu umut ederek bunun teyid edilmesini istedim, ne yazikki şu ana kadar bu gerçekleşmiş değil, yineliyorum eğer mehmed ali gerçekten 12 yaşındaysa ben kendisiyle özellikle ilgilenip uzmanlaşmasında elimden gelen en büyük çabayı göstereceğim, tabiki bu benim işimden gücümden zaman ayırıp yapacağım bir iş olacağından, gerçekten 12 yaşında olup olmadığını öğrenmek hakkımdır diye düşünüyorum.
Ayrıca kişinin yaşı, ona hitap ederken, anlamasını sağlayacak kelimeleri seçmemizde önemli bir etken, bu nedenledirki konuya yazılan 30 mesaj gerekli vede azdır, bu açılardan bakıp durumu değerlendirmenizi, böylece konu ile ilgilenmekte haklı olduğumuzu göreceğinizi umut ediyorum .

Yaşı gayet tabii önemli, özellikle benim için, eğer bu yaşta böyleyse gelecekte çok parlak biri olabilir ve bende bunu desteklemek için elimden geleni yaparım, merakımın kaynağıda budur, zaten konuyu açarken belirtmiştim. Şayet 12 yaşında değilse, herzaman yaptığım gibi, şu konuyu araştırman lazım, şurayı incele vs şeklinde yönlendirmede bulunmam yeterlidir, ayrıca yıllardır etrafımdaki insanları inceliyorum, özellikle küçük yaşta bu işe merak salan, yetenekli olan biri varmıdır diye, fakat şuana kadar böyle birini bulamadım, mehmed ali nin bu nitelikte bir arkadaşımız olduğunu umut ederek bunun teyid edilmesini istedim, ne yazikki şu ana kadar bu gerçekleşmiş değil, yineliyorum eğer mehmed ali gerçekten 12 yaşındaysa ben kendisiyle özellikle ilgilenip uzmanlaşmasında elimden gelen en büyük çabayı göstereceğim, tabiki bu benim işimden gücümden zaman ayırıp yapacağım bir iş olacağından, gerçekten 12 yaşında olup olmadığını öğrenmek hakkımdır diye düşünüyorum.
Ayrıca kişinin yaşı, ona hitap ederken, anlamasını sağlayacak kelimeleri seçmemizde önemli bir etken, bu nedenledirki konuya yazılan 30 mesaj gerekli vede azdır, bu açılardan bakıp durumu değerlendirmenizi, böylece konu ile ilgilenmekte haklı olduğumuzu göreceğinizi umut ediyorum .
Karaapak bey dediklerinizi anlıyorum benim anlatmak istediğim şu biz bu forumda yaşı kaç olursa olsun istediğimiz takdirde ve bilgilerimiz ölçüsünde herkese yardım etmeliyiz Ancak sizin demek istediklerinizi de anlıyorum bu kadar ilgili birinin ileride imkanları olsa daha iyi şeyler yapabileceğini düşünüyor ve çekirdekten yetiştirmek istiyorsunuz.Şimdi tekrar benim anlatmak istediğim hususa gelelim muhammed arkadaşımız katılımcı siz ise uzman üyesiniz yani keşke konu açmak yerine arkadaşımızla özel mesajla iletişime geçseydiniz daha iyi olacağını düşünüyorum.Hem belki arkadaşımız bundan rahatsız da olabilir sonuçta siz biraz arkadaşın özelini soruyorsunuz bunu keşke sadece ona özel mesaj yollayarak yapsaydınız anlatmak istediğim sadece bu.

Benim yönetici arkadaşlardan da küçük bir ricam olacak;Herhangi birimizin ismi bir konu içerisinde kullanıldığında bize bir bildirim gelse ve bizim izin verdiğimiz takdirde konu veya mesaj görünse izin vermezsek de mesaj veya konu görünmezse Yani bir örnekle açıklayayım;Facebook da bir fotoğrafta etiketlenmeden önce bize etiketlenmeyi kabul edip edmediğimizi soruyor kabul ise etikeleniyoruz etmezsek etiketlendirme olmuyor Acaba bu uygulamanın da bu site de kullanılması mümkün olur mu?

İyi ya herkese eğlence çıktı bencede fazla uzatmanın manası yok :)

Zenginin malı,züğürdün çenesini yorar diye boşa söylememişler.Birileri ! gülerek izliyor!

Şunu Belirtmek isterim ki adım Muhammed Ali Aktaş adımın ünlü harflerini çıkarıldığında mhmmdlkts harfleri kalıyor bunun için kulanıcı adım bu şekilde evet 12 yaşındayım istersem bunu kanıtlayabilirim fakat bunu yapmayacağım...
sizin 24 yaşınızda olduğunuz ne malum ben buna inanmak zorunda değilim fakat bu sizin hayatınıza karışmak olur...
biliyorum saat 2 hangi çocuk bu saatde pc başında olur dimi....ister inanın ister inanmayın fakat şu an pcde bu http://www.kpsec.freeuk.com/images/4017.gif için Google Görsel Sonuçları sitesindeki entegreye bakıp kendi entegremi kurcalıyordum hatta yaklaşık 1 saat önce forumda 4017entegresinin nasıl çalışacağı hakkında bir konu açmıştım.... bugün elektronikçiye gideceğim günlerdir gitmek bu anı bekliyordum.vujnrfujnskvfınrıusvndbeujnc.... her neyse hiç paragrafların sonunu bağlayamam inşalah anlatabilmişimdir

Cümle yapılarını düzgün ve imla hatalarından çok uzak olarak ve mantıklı kurabilmeniz, akıllarda yaşınızla ilgili soru işaretlerini doğal olarak şimdiye kadar bırakabilmiştir.Sizin 12 yaşınızda olduğunuza ben de tamamen inanıyorum.Bazı insanlar bu nadide çağları üyelerimizin de belirttiği gibi top koşturmayla,saklambaç oynamayla,lunaparklarda eğlenmeyle,internette basit oyunlarla oynamakla geçiriyor genellikle.Bu yüzden siz sıradışınız,ama bu sıradışılık bir kusurunuz olarak değil,üstün bir meziyetiniz olarak görülmeli ve herkes size o gözle bakabilmeli.Mükemmel çocuk(insan) kategorisine giriyorsunuz hiç tereddütsüz olarak,bunun herkesçe algılanması gerekiyor öncelikle.

Benim çocukluğumda internet olsaydı hiç şüphesiz sizin gibi araştırıcı ve meraklı tavırla hiç şüphesiz zaten meraklısı bulunduğum elektronik devrelere yönlenirdim.Ama ne pc,ne internet vardı Türkiye'de.En iyi teknolojik ürün olarak yalnızca merdaneli çamaşır makineleri vardı.Önce onların kullanma talimatını dedemden can kulağıyla dinler(Çünkü çalıştırmayı düzgün olarak bilen ve uygulayan da yalnızca oydu.)ve bu dinlediklerimi evde kullanmayı bilmeyenler için kullanma talimatına dönüşmüş resimli anlatımlara çevirmeye çalışırdım.Boş zamanlarımda bol bol Kaptan Swing,Zagor,Kızılmaske,Mandrake,Tommiks,Teksas,vb. resimli romanları okuyarak biraz Amerikan kültürünü ve tarihini de ister istemez öğrenmiş oluyordum farkında olmadan.3 tane yastığı üst üste koyarak kapalı,karanlık bir oda yapar,arkasından sinemalardan kopan film parçalarının arkasından tuttuğum el feneri ve büyüteçle projeksiyon görüntüsü oluşturup yapmaya uğraşırdım,top oynamaya fazla da zaman ayırmazdım,çünkü bu uğraşlar daha çok ilgimi ve dikkatimi çekiyordu.Bir yandan da yoğun bir sınav maratonuna hazırlanıyordum.

Bunları size örnek olarak anlatmamın tek sebebi de,benim 12-14 yaşlarında yaşadığım çocuklukla bağdaştırmam,benzerlik görebilmem,sizin durumunuzun da hayretle karşılanıp yadırganılmayacak benzerlerinin de elbet bulunabileceğidir.Zeka seviyesi ve yeteneği normalin biraz üstü olan çocuklar(Örneğin sizin gibi) normal arkadaşlar,normal uğraşlar,normal etkinlikler,yani spare-time(Boş zaman) uğraşlarını değişik,alışılmıştan çok farklı olarak değerlendirmeleri de gayet doğaldır,normaldir,öyle karşılanıp değerlendirilmek zorundadır ister istemez.Çünkü diğer sıradan uğraşlar ve yaşıt arkadaşlarınız,belki de size çok da sıkıcı gelebilir.Bunu anlayışla karşılamaktayım.13-14 yaşlarındayken arkadaşlarım çoğunlukla yaşça benden epeyce büyük olan yetişkinlerdi.Siz de forumda kendi yaşınızdan umulmayan bir olgunluk ve mantıkla, yediden yetmişe herkesle(Çünkü forumda sizin yaşınızla beraber yaş aralığı 12-68 yaş arası oldu,sizin son katılımınızla yanılmıyorsam.) başarılı ilişkileri de zorlanmadan rahatlıkla kurabiliyorsunuz.

Tekrar aramıza hoşgeldiniz :) sevgili Muhammed,önemsenmemeniz konusunda hiç tereddütte kalmayın,sizi çok önemsiyoruz.:)Katkıya da,yardıma da her zaman hazırız,merak etmeyin.Kolay gelsin diyorum.

Akıl,yaşta değil baştadır.

Son düzenleme:
Benim yönetici arkadaşlardan da küçük bir ricam olacak;Herhangi birimizin ismi bir konu içerisinde kullanıldığında bize bir bildirim gelse ve bizim izin verdiğimiz takdirde konu veya mesaj görünse izin vermezsek de mesaj veya konu görünmezse Yani bir örnekle açıklayayım;Facebook da bir fotoğrafta etiketlenmeden önce bize etiketlenmeyi kabul edip edmediğimizi soruyor kabul ise etikeleniyoruz etmezsek etiketlendirme olmuyor Acaba bu uygulamanın da bu site de kullanılması mümkün olur mu?
Konuyu açtıktan sonra ilk işim Muhammed e özel mesaj gönderip bilgilendirmek oldu, o kadar düşüncesiz olamam :) yanlız bir üye hakkında konu açmak için kendisinin kabulünü almak, mecliste başbakan hakkında gensoru vermek için, başbakandan izin almakla eşdeğer olur ve kabul edilemez, bunun haricinde söylediklerinize katılıyorum.

muhammed dun oralardaydım hatta radar elektronik vardı yerıne telefoncu a.ılmış hayırlı olsun demeye gıttım çunku o dukkan bızım buluşma noktamızdı:) adamlar bana telefon sattılar:)kutludan alışverışım pek yok geçen bır cihaz aldım ellerınde kalmış 700 adet modıfıye yapacağım zamanım olursa:)
Tekin hocam kutluya gitdim fakat sormadım daha doğrusu soramadım çünkü adam muhasebe masasındaydı zaten adam sinirli bir adama benziyo :D

Tebrik etmek gerek 12 ya da 24 ne fark eder, bende uzun yıllardır bu forumdayım fazla aktif olmamak kaydı ile her türlü desteği forumdaki dostlarımızdan edindim sağolsunlar..

Başarılar dilerim..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri