Bransman kablosu yetersiz olduğundan trifaze elektrik baglatamiyorum

Arkadaşlar dukkanima aldığım maki e için trifaze elektrik bağlatmak projeci bir arkadaşla gorustum elektriği aldığım binanın brasman kablosu 25 lik olduğu için trifaze elektrik alamayacagimi o kablonun 20 dükkan 20 daire icin kablonun yetersiz kablonun değişmesi gerektiğini soylediler. Bina değiştirmeye yanasmadi ve dağıtım fırmasiyla yaptığım gorusmeler de sonuç alamayınca baglatamadim. Nasıl bir yol izlemem gerektiğine dair bilgisi olan varsa paylasirsa memnun olacagim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
En yüklü saatlerde, aksam saat altıdan sonra aralıklı olarak binanın cekdiği akımları ölçün. Elektrık sayacının ekranında da bun u takıp edebilirsiniz.Kurulu güç büyük olabilir ama reel çekılen güç o kadar olmıyabilir.

E
En yüklü saatlerde, aksam saat altıdan sonra aralıklı olarak binanın cekdiği akımları ölçün. Elektrık sayacının ekranında da bun u takıp edebilirsiniz.Kurulu güç büyük olabilir ama reel çekılen güç o kadar olmıyabilir.
Elimde 120 amper sitenin hakkı olduğu halde en çok 29 amper guc kullanıldığıni yazan belge var

elktrik projesini çizdirip çekilen akıma göre kablo kesidi uygundur diye proje onaylanırsa sorun olmaz iyi bir mühendise proje çizdirin derim. zaten projeyi güç arttırımı diye çizdireceksiniz

Ben Kocaeli de yaşıyorum ve sakarya lıyım bu bölgede Sedaş dağıtım firması var!Sedaş tek katlı bina için bile 2*10 besleme kablosu istiyor.Bu kabloyu bağlamazsan elektrik vermiyor bu bölge de.Sizin orada da böyle bir kiral varsa elektrik vermeye bilirler.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

elktrik projesini çizdirip çekilen akıma göre kablo kesidi uygundur diye proje onaylanırsa sorun olmaz iyi bir mühendise proje çizdirin derim. zaten projeyi güç arttırımı diye çizdireceksiniz
çekilen akıma göre kablo kesidi uygundur diye kurum mu onaylayacak

Ben Kocaeli de yaşıyorum ve sakarya lıyım bu bölgede Sedaş dağıtım firması var!Sedaş tek katlı bina için bile 2*10 besleme kablosu istiyor.Bu kabloyu bağlamazsan elektrik vermiyor bu bölge de.Sizin orada da böyle bir kiral varsa elektrik vermeye bilirler.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app
Bilemiyorum hocam o kadar detaylı

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri