BOSCH WFL 1620 Camasir mak. Hazir isigi yanip sonuyor

kazimbey

Üye
Bosh WFL 1620 model camasir makinasi, hazir isigi yaniyor, baslat dugmesine basiyorum,
calisiyor isigi yaklasik 1 dak yaniyor,

sonra tekrar hazir isigi yanip sonmeye basliyor, baska birsey yapmiyor,

sanirim bu sabah calistirdigimda hersey normaldi, disari ciktim geldim, makina durmus, hic bir isik yanmiyordu, icine sanirim cok az su ve deterjani almisti, tekrar deneyince yukarida yazdigim gibi, su almiyor va hazir isigi yanip sonuyor,
yardim lutfen ustalar

Guncel..
Sayin ustalar yardim lutfen

yukaridaki sorunla ilgili kapagin kilitlenmedigini farkettim sizce kapi kilidi ile alakali bir durum olabilirmi?

Kapi kitlemesi yapmadigindan kapi kolunun oturdugu yerde bir sartel var onu soktum, nasil test edecegimi bilemedim.

Sizce bu sartel bulabilirmiyim, fiyat ne kadardir, bunu degistirmek sorunu cozermi ustalar

Sorunun videosunu ve sartel in resmini ekliyorum, lutfen yardim
Bocsh WFL 1620 Camasir makinasi

Sanirim bu bahsettigim parcanin adi sartel degil kapi kilidi diye geciyor kafam karisti, hangisi dogru??

Ekli dosyalar

• photo 3.jpg
    photo 3.jpg
    31.9 KB · Görüntüleme: 23
  • photo 5.JPG
    photo 5.JPG
    69.6 KB · Görüntüleme: 21
  • photo 1.JPG
    photo 1.JPG
    63.5 KB · Görüntüleme: 23
  • photo 2.JPG
    photo 2.JPG
    61.3 KB · Görüntüleme: 16
kilidiniz arızalı yenisiyle değiştiriniz.ortalama 40-50tl ye yenisini bulabilirsiniz.

resme göre ;

2 ile 3 numaralara 220v veriyorsunuz , kilit dilini ileri doğru ittiriyorsunuz kilit tık diye kilitleyecektir. kilitledikten sonra 220v dan ayırın 2 ile 1 kısa devre göstermesi gerekiyor. sağlamlık kontrolünü bu şekilde yapabilirsiniz. parçayı bulamazsanız adresi gönderin ücretsiz sağlam çıkmasını göndereyim

ydaqzN.jpg

Kanyak Ustam,

Teklifin icin cok tesekkur ederim, ozel mesaj la adresimi gonderdim,
Bulundugum il 60.000 nufuslu kucuk bir sehir oldugundan midir nedir, bir iki ozel serfise sodum yok dediler, Bocsh Yertkili servisi getirtiriz 80TL dedi... Anlicaniz teklifiniz cok hora gecti.

parca elime gecince sonucu burdan paylasirim, tesekkurler

Kanyakk Ustam,
Kapi kilidini gonderdiginiz icin cok tesekkur ederim, Hem kapi kilidi nin arizalandigini hemde kartin uzerindeki kapi kilidi ile haberlesen kismin arizalndigini tespit ettik, kullanilmis bir kart da alarak isimizi hallettik simdilik. Bu yuzden haber vermem biraz gecikti.
Tekrar tesekkurler

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri