bosch WMV 4280 çamaşır makinası karttaki tel

cevatusta

Üye
merhaba herkese kolay gelsin hayırlı işler WMV4280 çamaşır makinasının devir ayar kartının üzerinde sigorta teli var bu telin neden attığını bilen varmı acaba lehimledim çalıştı ama bir müddet sonra yine attı bir daha lehimledim atmadı ama yine atacaktır bu neden olabilir ben herşeyi ölçtüm kaçak falan bulamadım .

Selamlar
Isitici kontrol et.Delik ola bilir
koLAY gelsin

merhaba herkese kolay gelsin hayırlı işler WMV4280 çamaşır makinasının devir ayar kartının üzerinde sigorta teli var bu telin neden attığını bilen varmı acaba lehimledim çalıştı ama bir müddet sonra yine attı bir daha lehimledim atmadı ama yine atacaktır bu neden olabilir ben herşeyi ölçtüm kaçak falan bulamadım .
Motorunuz kömürleri bitmiş aşırı akım çekildiğinden sigortası atıyor

arkadaşlar teşekkür ederim cevaplar için ama ısıtıcı sağlam ayrıca motor kömmürleride baya uzun.

selamlar
MOTORDAN GÖVDEYE KAÇAK KONTROLÜ YAPIN.
eğer kaçak varsa motora giden elektrik akımı toprakla kısa devre olacak ve karttaki teli patlatacaktır.
KART ÜZERİNDEKİ TRIAC I ÖLÇÜN KISA DEVRE OLMA İHTİMALİ VAR.
(triac kısa devre ise motor direk son devirde kalkış yapacağından dolayı bu tel patlar.)
beyin içinde motorun sağ sol yapmasını sağlayan çift kontaktan biri yapışık kaldıysa motor aşırı akım çeker ve bu tel patlar.
(karttaki patlayan tel sigorta görevi görüyor bilginize)
Beyaz Eşya Elektronik Kart Tamiri saygılar.

Abim Selam
Bir sorun olucaq.Isiticiya Elektrik nerden gidiyor.Kartdan gitmiyorsa Onda Isitici hep devredemi?:cool:
ısıtıcı enerjisi akımı beyin ve termostat üzerinden geçiyor.aynı arçelik 2600-2800 modellerde olduğu gibi ve daha bi çok modelde olduğu gibi..kart sadece motor hareketini sağlıyor...(siemensin 4280 modeli için yazıyorum)..

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri