BOSCH WMV 2010 AMORTİSÖR

smarth71

Üye
2000 li yıllardan kalma BOSCH WMV 2010 çamaşır makinesi son 5 aydır özellikle kurutma sırasında çok sarsıntılı ve bazende çarpma sesi ile çalışıyor.
Makinenin ön kapağını açtığımda amortisörlerin tamamen bozuk olduğunu gördüm (en alt noktasına kadar kendi kendine iniyor. geri tepme yok)
Yarın bu amortisörleri değiştireceğim;
Aynı amortisörleri bulabilirmiyim.Bulamazsam yerine hangi marka takmalıyım.
Birde amortisörlerin bozuk olması askı yaylarının özelliğini kaybettirirmi,yani askı yaylarınıda yenilemem gerekirmi.
Yorumlarınız için teşekkür ederim.
Adsız.jpg

amartisörün bozulmasının askı yaylarına bir etkisi yoktur.amartisörleri değişmeniz kafi 120N 2 adet bosch için amartisör alıp takınız.yedek parça konusunda sıkıntı yaşarsanız istanbuldayım beni 0536 462 18 59 dan arayın parçayı size kargolarım.

Adsızdd.jpg
amartisörün bozulmasının askı yaylarına bir etkisi yoktur.amartisörleri değişmeniz kafi 120N 2 adet bosch için amartisör alıp takınız.yedek parça konusunda sıkıntı yaşarsanız istanbuldayım beni 0536 462 18 59 dan arayın parçayı size kargolarım.

Sn bakımcı verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.Bu gün amortisörün resmini tanıdık bir tamirci arkadaşa gösterdim bana aşağıdaki resimde yeralan amortisörü verdi.Sadece öcekinin içindeki burçları sökerek buna takmam ve öyle monte etmemi salıkladı.

Sizin mesajınızı gelince gördüm.Daha teknik bilgi vermişsiniz.
Bu aldığım amortisörler işimi görürmü.Üzerinde hiç bişey yazmıyor,sanıyorum yan sanayii olsa gerek.Tekrar teşekkür ederim.

ben olsam kullanmam.Çünki gerek boy farkı gerekse yüsük yuvası çapı farklı olabilir bence riske girmeye gerek yok birde bu plastik tiplerde amartisör içi çıkabiliyor yani kazan çok zıplarsa amartisör çıkabilir.oysaki benim elimdeki amartisörler sizin resimde paylaştığınız tip olup riskte almamış olursunz.size tavsiyem söktüğünüzün aynı tipinin 120n olanından alıp takın bulamassanız ben size kargolarım.

Sn bakımcı tekrar teşekkürler.Yarın bakayım parçacılarda bulurum sanıyorum.Bulamazsam size dönerim.Çok sağoolun verdiğiniz bilgiler için.

Merhaba, bu amortisörlerden bana da lazım. Elinizde varsa takım fiyatı nedir?

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri