bosch wmv 1610 motordan kıvılcım

Seskuec

Üye
Merhabalar;
Bizim emektar bosch wmv 1610 da bugün birşey farkettim tesadüf eseri gördüm karanlıkta baktım kıvılcım atıyor...Hemen arka kapağını söktüm nereden geliyor bu diye ....Saat yönünün tersine dönerken motordan kıvılcım atıyor.Saat yönünde sıkıntı yok en son kömürünü de ben değiştirmiştim.1 küsür sene oldu sanırsam...Yanık kokusu vs.yok dönerken kıvılcım atıyor ne yapmamı önerirsiniz???
Teşekkür ederim...

Vaktin bol ise kollektör aralarını temizle, aşınmayı kontrol et düzensiz ise ince zımpara ile gidermeye çalış, fırça yataklarının sabitliğini kontrol et, fırça ve yatak arası çok boşluk da olmamalı aklıma ilk gelenler bunlar ama dediğin gbi sorun görünmiyor ellemezsen de böyle gider çalışıyorsa elleme, eksiğim varsa lütfen diğer arkadaşlar tamamlasın.

Vaktin bol ise kollektör aralarını temizle, aşınmayı kontrol et düzensiz ise ince zımpara ile gidermeye çalış, fırça yataklarının sabitliğini kontrol et, fırça ve yatak arası çok boşluk da olmamalı aklıma ilk gelenler bunlar ama dediğin gbi sorun görünmiyor ellemezsen de böyle gider çalışıyorsa elleme, eksiğim varsa lütfen diğer arkadaşlar tamamlasın.
Tamam ustam yaparım elimden gelir müsait bir zamanımda bakacağım...İçime sinmeyen birşey olursa tekrar buraya yazarım...

Bu şekilde kıvılcım atması normaldir. Fazla kıvılcım çıkarırsa kömür yayları özlleğini yitirmiştir .

Peki neden sadece tek yönde kıvılcım çıkıyor diğer yönde çıkmıyor?

Karanlikta zaten motor saglamda olsa selale yapar komur surtunmesinden dolayi kaldiki komur deyisirken en onemli husus komur biterken temas olayi azaldigi icin kivilcim siddeti artar ve kollektorde yuzeysel yanmalar olur zimpara gecici cozum kesin cozum kollektorun tornada ayni dayiresel alanda duzeltilmesi gerekiyor ... talas alinmasi en kesin yontem .....

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri