Bosch WFO 2062 Amortisör Değişimi

ekrem ustam amartisörü değişebilmek için kazanı ikiye ayırmak lazım.amartisörü değişmektense keçesini değişmek daha kolay değilmi.

Kolay gelsin iyi çalışmalar bosch vfo 2062 model makinamda programa şeçilince bazı ışıklar yanıp sönüyor. kalan süre göstermiyor arıza ne olabilir?

* BOSCH maxx WFO 2062 ÇAMAŞIR MAKİNESİ AMORTİSÖR DEĞİŞİMİ *

Ben bugün Şirinevler/İSTANBUL'dan yedek parçacıdan 15 TL ye aldım ve değiştim...Depiştirmesi çok kolay...Ayrıyeten komple amortisörü almaya gerek yok, sadece keçesi ve yağı alınsa yeterli...Ben sadece sorunun keçede olduğunu bilmediğim için komple aldım...Not olarak: 13 numaralı somun anahtarına ihtiyacınız var...Birde amortisörün gövdesinin içindeki parçayı çıkarmanız için gövdedeki dili tornavida ile yukarı kaldırın...

arkadaşım kazanı açmana gerek yok.uygun matkap ucu ile(12-13mm) amortisörün ortasınddan geçen kazan plastiğini dikkatli bir şekilde del amortisörü çıkar.yeni amortisörün içinden çıkan plastik tespit çivisiylede yenisini tutturursun kolay gelsin...
Bosch Maxx WFL 2060 amortisör değişiminde ambalajdan çıkan gres yağını keçelerin sadece dışa gelen kısımlarına mı sürüyoruz?

Son düzenleme:
* BOSCH maxx WFO 2062 ÇAMAŞIR MAKİNESİ AMORTİSÖR DEĞİŞİMİ *

Ben bugün Şirinevler/İSTANBUL'dan yedek parçacıdan 15 TL ye aldım ve değiştim...Depiştirmesi çok kolay...Ayrıyeten komple amortisörü almaya gerek yok, sadece keçesi ve yağı alınsa yeterli...Ben sadece sorunun keçede olduğunu bilmediğim için komple aldım...Not olarak: 13 numaralı somun anahtarına ihtiyacınız var...Birde amortisörün gövdesinin içindeki parçayı çıkarmanız için gövdedeki dili tornavida ile yukarı kaldırın...
Sanırım sizinki ile aynı sistem, yağı nasıl sürdünüz?

Yağı keçiye iyice emdirin

Anladım, o zaman plastik kola geken kısma yağ sürmeye gerek yok, dışa bakan kısıma iyice yediriyoruz. Teşekkürler Ali Ustam. Size bir sorum daha olacak WFM 3600 elektromekanik beyin yıkamaın çoğu yerinde takılma yapıyor, sanırım zamanla kontaklarda oksitlenme oluşmuş,elle müdahele edince çalışmaya devam ediyor. Çok sert olduğu için sanırım beyin moturunun çevirmeye gücü yetmiyor. Söküp yağsız yada yağlı (wd40) kontak temizleyici ile temizleme imkanı var mıdır?

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri