bosch wfl 2060 beyin arızası

talebe34

Üye
ustalarım bosch wfl 2060 çamaşır makinesinin beyine 220v enerji geliyor. ölçü aleti ile ölçtüm ancak program düğmesini çevirdiğimde ön paneldeki ışıkların hiçbiri yanmıyor. beyini söktüm ancak yaptığım ölçümlerde direnç, kondansatör ve diyotlarda bir sıkıntı göremedim. sadece smd türü parçaları ölçmedim sadece gözle baktım sorun göremedim. makine normal çalışıyormuş köye gidip geldikten sonra daha çalışmaz olmuş. sanki makineye yatma iyi gelmemiş:). soğuk lehim geliyor benim aklıma sizce neden olabilir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kartın resmını çekıp koyarsanız sıze hangı parcaları kontrol etmenız gerektıgını soyleye bılırız .................

bu işlerin profösörü var izmirde onu ara kargo ile gönder tamir etsin göndersin

Moderatör tarafında düzenlendi:
ustalarım kartın arızasını bulamadım ancak aklıma bir şey takıldı. kartı makineye takmadan 220v girişine elektrik verince hazır ışığının yanması gereklidir. bilgi verebilirmisiniz. yardımlarınız için teşekkür ederim.

kardes karta gıren voltajı olcdugunu fakat kartın çalısmadıgını yazmıssın hangı bılgıyı ıstıyorsun ?
kartın resmını eklersen besleme bolumunudekı muhtemel arızalı paracaları sana ısaretleyerek gostere bılırız yada hıc ugrasma bı kart tamırcısıne gotur yaptır ..............

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri