Bosch SGS6942EU Bulaşık makinası su akıtıyor.

AGULEC

Üye
[h=2]Bosch SGS6942EU bulaşık makinesi alt kısımdan su akıtıyor, elim anahtar tutmasını bilir ama bu alet nasıl sökülür onu bulamadım. makinayı tazgahın içerisinden çıkartım yan yatırıp kontrol ettim, alt tablanın ortasında sanki tahliye yeri gibi bir kısım var, oradan su aktığını gördüm. Kapak contasından değil, makinanın altından geliyor, çok fazla akan bir su değil (aşağı yukarı bir su bardağı kadar vardır). su pis su, temiz değil. bugün bir servise sordum 80-150TL arası tutar dedi. Nedeni hakkında bilgi verebilecek arkadaş var mı? şimdiden teşekkürler.[/h]

motor hatası
servise müracaat ederseniz motorunuzu değiştirirler
herhangi bir tamirciye yaptırırsanız pule keçe değiştirerek kurtara bilir,

Cevabınız için teşekkürler.
Motorun bulunduğu yere nasıl ulaşabilirim? nereyi ve nasıl sökmeliyim? Bilgi verebilecek arkadaş var mı?
Teşekkürler.

Motorun bulunduğu yere nasıl ulaşabilirim? nereyi ve nasıl sökmeliyim? Bilgi verebilecek arkadaş var mı?
Teşekkürler.
makinayı ters çevir altını sök motoru göreceksin

Teşekkürler.
[video=youtube;FsjE7CTwUIk]http://www.youtube.com/watch?v=FsjE7CTwUIk[/video]

Bu makinenin altı sökülmüyor. Sırasıyla üst tabla, yan saclarını, ön tekmeliği ve ön sacı sökerseniz makinenin altı kısmında suyu akıtan bölgeye ulaşabilirsiniz. Kaçak motor, su boşaltma hortumu vb. bir çok yerde olabilir. Kazanda delik de olabilir ayrıca. Makineyi söktükten sonra içine su döküp damlamanın nereden geldiğini gözlemleyin.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri