Bosch maxx 2060 motor dönmüyor.

dj_cetin

Üye
selam ustalar.makına suyu falan alıyor pompada yapıyor.sadece motor donmuyor.motor değişti kartıda değiştirdim.taktığım kart ve motor kesin sağlam çünkü başka çalışan bi 2060 dan söküp taktım.buna ragmen her iki karttada çıt çıt röle sesleri geliyor ama motor bi türlü dönmüyor kafayı yicem....

kafayı yemene gerek yok motordan karta giden 6 adet gri renkteki kablonun motora bağlı soketini ve soketten sonra kablo bağıyla tutturulmuş yerlerini kontrol ediniz.buralarda sokette temessızlık kabloda kopma olabilir.özellikle amartisörlerin bozuk olması kazanın sürekli hoplamasından dolayı kablo bağıyla bağlı yerlerden kabloları koparmış olablir.

Abi benimde beko aynisi benim cihazda yapiyor acaba sorun ordamidir
Selamlar

Slm ustadım kızmana gerek yok sanırım. hiç aklımıza gelmeyen şey motorun kömürleri sağlam mı? Bence ilk iş onu kontrol edersen ıyı olur. kolay gelsin.

Bakimci beyin dediyi gibi kablolari kontrol yap

Ustalar kablo grubu komple değişince sorun çözüldü.

wfo 2060 bosch MAXX 7 müşteriye gittigimizde f26 veriyordu. sıkma kombinasyonu yaparak ekranı normal hale getirdik bu seferde su alıyor ama motor dönmüyordu motor soketini ölçtüm üçüncü kablo arızalı çıktı.motor söketinin değiştirdim sorun çözüldü AMA :) şimdi yine aynı hatayı veriyor eve gittim bugun tekrardan f 26 çıkmış tekrar sıkma kombinasyonu yaptım az önce aradı müşteri yine aynı oldu die.
SİZCE NE OLMUŞ OLABİLİR ? saygılar.

wfo 2060 bosch MAXX 7 müşteriye gittigimizde f26 veriyordu. sıkma kombinasyonu yaparak ekranı normal hale getirdik bu seferde su alıyor ama motor dönmüyordu motor soketini ölçtüm üçüncü kablo arızalı çıktı.motor söketinin değiştirdim sorun çözüldü AMA :) şimdi yine aynı hatayı veriyor eve gittim bugun tekrardan f 26 çıkmış tekrar sıkma kombinasyonu yaptım az önce aradı müşteri yine aynı oldu die.
SİZCE NE OLMUŞ OLABİLİR ? saygılar.
F 26 = BASINÇ SENSÖRÜ HATASI

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,827
Son üye
kontrol31

Yeni konular

Geri