Bosch ksu 3920 arızası

Uzun bi aradan sonra buzdolabı yine soğutmama problemi ile karşıma çıktı :) Sorun gider borusunun buz nedeniyle tıkanması ve bu nedenle komprasörün soğuması için gerekli suyun komprasör üzerindeki su haznesine gitmemesi. komprasör aşırı ısınıyor ve devreye girmiyor gibi bi tespit yaptım kendimce. Sorunun çözümü ise , no-frost kısmında bulunan gider borusunun başlangıç noktası olan hazneye sıcak su dökerek buzu yok ettim. ve komprasör üzerindeki su haznesine soğuk su döktüm böylece komprasörün soğumasını sağladım.

Fakat tam bir çözüm için gider borsunun başlangıç noktası olan haznedeki buzlanmayı tamamen çözmek için bi sistem yapmak gerekiyor. Bunuda ustalarımız daha iyi bilir.

Yanlış yönlendirmiş olmayayım ama sorunumu bu şekilde çözdüm. Saygılar iyi forumlar

Dondurucu bölgedeki buzların tamamen eritilmesi gerek ve tekrarlamaması için iyice kurutulması.alt bölmeye soğuk hava akışı sağlayan aradakı kanal buzlanma yüzünden hareket edemiyor.bu sebeple kapalı konumda sıkışmışsa soğutamıyor.açık konumda sıkışmışsa alt bölümdeki yiyeceklerde buzlanma oluyor

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri