Bosch ksu 3920 arızası

powercemo

Üye
Merhabalar, Evimizde kullandığımız bosch marka buzdolabının elektiriklerin gidip gelmesi ile bozulduğunu düşünüyorum. Problem tam olarak şu : üst kısım yani derin dondurucu kısmında problem yok soğutmaya devam ediyor. Alt bölmede ise soğutma yok ve dolabın yan tarafında elle bakıldığında bir sıcaklık yok. Alt bölmeye su damlıyor. Ben sorunun ara bölme rezistansı olduğunu düşündüm. Rezistanslarla ilgili bir sıkıntı var sanırım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden Teşekkürler. BOSCH KSU-3920

Merhabalar, Evimizde kullandığımız bosch marka buzdolabının elektiriklerin gidip gelmesi ile bozulduğunu düşünüyorum. Problem tam olarak şu : üst kısım yani derin dondurucu kısmında problem yok soğutmaya devam ediyor. Alt bölmede ise soğutma yok ve dolabın yan tarafında elle bakıldığında bir sıcaklık yok. Alt bölmeye su damlıyor. Ben sorunun ara bölme rezistansı olduğunu düşündüm. Rezistanslarla ilgili bir sıkıntı var sanırım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden Teşekkürler. BOSCH KSU-3920

Tam olarak sormak istediğiniz şey nedir? Arkadaşlar nasıl yardımcı olacak

Arıza ile ilgili detaylar ve nasıl onarabilirimle ilgili bilgiler istiyorum. Şuanda dolabın fişini çektim birazda söktüm dolabı. Alt bölmede damlacıklar vardı. üst bölmedeki evapın altındaki yerde buzlanma gördüm. Nasıl onarabilirim ? Rezistans tam olarak nerededir ?

Dolabın no-frost kısmının sökülü halde fotografını çektim.yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Alt bölme soğutmuyor. Arızanın nedeni nedir ? benim düşündüğüm gibi rezistanssa hangi rezistansdır ve nerdedir ? nasıl değiştirebilirim? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

Dolabın no-frost kısmının sökülü halde fotografını çektim.yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Alt bölme soğutmuyor. Arızanın nedeni nedir ? benim düşündüğüm gibi rezistanssa hangi rezistansdır ve nerdedir ? nasıl değiştirebilirim? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

sevgili arkadaşım
çektiğin resimde rezinstanslar gözüküyor!!
o rezinstanları ölçelerek hangiisinin arızalı olduğunu sen tespit edeceksin.. bu işle belli oranda ustalık isteyen bir iştir eğer tamamen amatorsen usta çağır derim nacizane...
saygılar

Resmin en sağ üst kısmından inen ikili siyah kabloyu avo metre ile ölcün [0] ohm görmelisiniz , eger acık devre ise sorununuzun kaynagına ulaşmış olursunuz.

Fan motorunuzunda sürtünme veya burç bozuklukları nedeni ile sağlıklı çalışmamış olabilir. Konpanentleri elle ve gözle inceleyiniz

Evap üzerindeki rezistans 257 ohm , evap altındaki gider borusuna giden yerdeki rezistans ise 730 ohm değer gösterdi. Yani sağlam. Üstteki evapın önündeki fanda sağlamdı(elle ve gözlede kontrol ettim,zaten herhangi bir ses yapmıyordu). Alt bölmenin soğutmamasının ne gibi nedenleri olabilir başka ? kontrol edip bakmam gereken komponentler nelerdir ? Gider borusunun tıkanmış olması böyle bir soruna neden olmuş olabilir mi?

Arkadaşım evabın üzerinde reziztans,tek atımlık sigorta, sensörün omajını normal bi ölçü aletiyle x10 ölç omaj gördüysen.arkada motorun yanında güç kartı var onu değiştir problem ortadan kalkar

Peki arkadaşlar aynı tip bir buzdolabının dijital göstergesinde "01" yanıp sönüyor sürekli.Bunun anlamı ne olabilir?

Merhabalar
maalesef aynı buzdolabından bizde aynı şekilde müzdaribiz.derin dondurucu sağlam ama alt sıcaklık 8-9-10 un altına düşmüyor.4 kez bosch geldi dinlendirin arka suyu aksın sonra tekrar çalıştırın demeleri haricinde bir çözüm yok. siz ne yaptınız? problemi nasıl çözdünüz?telefonum 0532 3972872 Murat Topaloğlu.Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri