BOSCH kgn57p01 buzdolabı rezistansların olduğu yerde karlanma

BOSCH kgn57p01 buzdolabı rezistansların olduğu yerde karlanma

• mail

Oy: 1 100.0%
  • mail

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

damladd

Üye
BOSCH kgn57p01 buzdolabı rezistansların olduğu yerde karlanma oluyor fişini çektim karı eridikten sonra 1 ay kadar çlışıyor daha sonra tekrar karlanıyor ve üst kısmını soğutmuyor.Servis çağırdım rezistansını,fanını kontrol etti herhangi bir problem olmadığını söyledi.Fişi taktık çalıştı ama yine karlanmaya başladı rezistansın olduğu kısım sorun nedir acaba?

BOSCH kgn57p01 buzdolabı rezistansların olduğu yerde karlanma oluyor fişini çektim karı eridikten sonra 1 ay kadar çlışıyor daha sonra tekrar karlanıyor ve üst kısmını soğutmuyor.Servis çağırdım rezistansını,fanını kontrol etti herhangi bir problem olmadığını söyledi.Fişi taktık çalıştı ama yine karlanmaya başladı rezistansın olduğu kısım sorun nedir acaba?
Karlama yerin resmini ata bilirmisiniz

Karlanma olmasi cihazin buz eritme yani biz buna defrost islemi diyoruz buz eritme fonksiyonu calismiyor demektir. Bu durumun baslica nedenleri

1 Rezistanslar arizali olabilir.
2 Rezistanslari kontrol eden kart sensor yada defrost timer i ( hangisi var ise ) arizali olabilir.
3 Buzlanma buzluk kapisinin tam kapanmamasi nedeniyle disaridan iceri hava akisi var ise dis havadaki nem yuzunden asiri karlanma oluyor olabilir.

Saygilar..

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri