Bosch cooler no frost alt bölümde buzlanma...

Seskuec

Üye
Bosch cooler no frost

Model:KGU4020NE

Merhabalar uzun senelerdir hiç arızasız kullandığımız buzdolamız taban bölümünden buzlanma yapıyor bu modelin dondurucusu alt bölümdedir.Soğutma ile alakalı üst ve alt bölümünde herhangi bir sıkıntısı şuan için yoktur belirtmek isterim.
Ben arkadaki tahliye hortumunda tıkanma var diye şüpheliniyorum gözlemimde motor kabında hiç su yoktu ama her ihtimale karşı bilgili ustalarımdan fikir almak isterim nasıl bir müdahalede bulunmalıyım? Şuan için sadece gözlem yaptım arızaya bir müdahalede bulunmadım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
O0jWnn.jpg
69j47l.jpg
yEky8n.jpg
z3NWvR.jpg
GBjqQb.jpg

defros sonrası eriyen suların tahliye deliğinden arkadali buharlaştırma kabına gitmesi gerekiyor. tahliye kanal ısıtıcısı arızalı olabilir ya da tahliye deliği tıkalı su arkaya gidemiyor olabilir.

dolabın fişini 2 gün çekip eritip söküp kontrolü ölçümü gerekli

defros sonrası eriyen suların tahliye deliğinden arkadali buharlaştırma kabına gitmesi gerekiyor. tahliye kanal ısıtıcısı arızalı olabilir ya da tahliye deliği tıkalı su arkaya gidemiyor olabilir.

dolabın fişini 2 gün çekip eritip söküp kontrolü ölçümü gerekli
Ustam cevabınız için teşekkür ederim bugün arkasına baktım hortumu söktüm içinden dünya siyah şekilde pislik çıktı sonra hortumun girdiği yere ufak bir telle müdahale ettim onunda içinden siyah siyah pislikler çıktı ama tel içeriye fazla gitme di yarıda kaldı bende zorlamadım.Bu işlemleri yapmadan önce çarşıya indim bir usta ile daha konuştum en az 2 gün fişi çekik beklemesi lazım büyük ihtimal ile hortum tıkalıdır dedi.Fişi çekmem şuan için mümkün değil malum önümüz ramazan kompostoluk erik dolu içi hepsi ziyan olacak.Bu şekilde çalışması ramazana kadar bir sıkıntı arz edermi? Son olarak ustam üst bölümde bulunan bu delik ne işe yarar ?

vbqQo4.jpg

fişi çekip buzu eritmeden sorunu çözmek mümkün değil malesef. bu şekilde devam ederse bi zaman sonra buz büyüyecek ve fanon çalışmasına engel olacak. ve soğutma sıkıntıları başlıyacak

ya da saç kurutma makinası ile ısınmayı hızlandır buzlar çabuk erisin

Peki üst bölümdeki delik nedir ustalarım tahliye ile bir ilgisi olabilirmi yıllardır hep dikkatimi çekmiştir

dikey bir delikten nasıl su tahliye deliği olabilir :)

bosch siemens ürünlerin tamamında var ona benzer delik. polüretan basılırken gövde içersindeki havanın tahliye deliği. daha sonra da kapı kapanınca sıcaklık farkından dolayı oluşan vakumlamada hava emişi için

dikey bir delikten nasıl su tahliye deliği olabilir :)

bosch siemens ürünlerin tamamında var ona benzer delik. polüretan basılırken gövde içersindeki havanın tahliye deliği. daha sonra da kapı kapanınca sıcaklık farkından dolayı oluşan vakumlamada hava emişi için
Teşekkür ederim ustam hep gözüme çarpardı bilgi bilgidir Allah razı olsun.Buzlanma sorununa tekrar dönecek olursak fişi çekip denilen işlemleri yapmadım.Yapınca tekrar buraya arızanın devam edip etmediği ile ilgili yazacağım muhakkak...

Fişini çekili tuttum bu zaman zarfı içerisinde...Saç kurutma makinesi ile buzları erittim daha çabuk çözülsün diye.Arkadaki tahliye hortumuna üfledim tıkalı oldugu için hava gitmiyordu o bölümede çaydanlıkla buhar tuttum daha çabuk açılsın diye zaten açılır açılmaz su gelmeye başladı epey aktı buzdolabında şükür bir sıkıntı yok 2 aydır sorunsuz...Herkese teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri