Bosch 2060 Çamaşır makinesi

pdk54

Üye
Arkadaşlar merhaba;

Forumda yeniyim, Çamaşır makinemiz dün çalışırken ana şalteri attırdı. Şalteri açıp tekrar çalıştırdığımda aynı problem oldu. Bugünde kazanın altındaki motorun üzerindeki bir kabloyu söküp tekrar taktım düzeldi dedim ama aynı problem tekrar tekerrür etti. Acaba sıkıntı nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Sevgiler...

suyu ısıtan rezistansınızın deişmesi gerekiyor. kısa devre var.

cevap için teşekkür ederim, sağolun. Ben problemi motorun üzerindeki kömürlerde olduğunu düşünerek bugün onları söktüm yaklaşık 2cm civarındalar fakat daha yenisiyle değiştiremediğimden deneyemedim, yerlerinden söktükten sonra kablo uçları boşdayken tekrar çalıştırmayı denedim yine ana şalteri atttırdı. Sizin dediğinizi sabah deneyeceğim. İlginiz için teşekkür ederim.Birde dikkatimi çeken makine hazır konumuna geliyor, çalıştır deyince ana şalter atıyor.

ısıtıcı uçlarını söküp şalter atıp atmadığını öyle kontrol edin.

cevap için teşekkür ederim, sağolun. Ben problemi motorun üzerindeki kömürlerde olduğunu düşünerek bugün onları söktüm yaklaşık 2cm civarındalar fakat daha yenisiyle değiştiremediğimden deneyemedim, yerlerinden söktükten sonra kablo uçları boşdayken tekrar çalıştırmayı denedim yine ana şalteri atttırdı. Sizin dediğinizi sabah deneyeceğim. İlginiz için teşekkür ederim.Birde dikkatimi çeken makine hazır konumuna geliyor, çalıştır deyince ana şalter atıyor.
Kapı kilidini sökün ,kapı kilidine giren soketi çıkarın ,soketlerde ve kilidin kablo girişlerinde karbonlaşma veya erime varmı kontrol ediniz eğer kilidiniz sağlamsa pompa motorunuz ve kartınız hasarlıdır.

Cevaplar için teşekkür ederim sanırım dediğiniz gibi sorun rezistanstaymış söktüm rezistansı topraklama girişi kararmıştı komple söktüğümde ise kireçlendiğini ve kararmalar olduğunu gördüm yarın yenisi ile değiştirip cevabımı yazacam.

Sevgiler...

kararma olup olmaması sorun değil kararma biten kömür tozundanda olabilir rezistansı ölçtünmü soketi çıkartıp taktım diyon su damlamış olmasın bır yerden yıkama motorunun soketlerine ölçmeden rezistansın sigorta attırıp attırmadığını bilemessin

Ustanın dediği gibi, ölçü aletin yoksa önce soketlerini söküp deneseydin daha kesin olurdu, ama rezistansın "kazanın içinde" kalan kısmında kararma varsa kesinlikle patlamıştır.

Son düzenleme:
benimde söylemeye çalıştığım kazanın içinde kalan rezistanstı.

arkadaşlar biraz önce rezistansı değiştirdim problemi 19 tl ye çözmüş oldum yardımlarınız için teşekkür ederim. Sevgiler.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri