BOSCH ÇAMAŞIR MAKİNASI YARDIM

kasper_sky

Üye
BOSCH WFO 2061 çamaşır makinam yıkamayı bitiriyor,durulamaya geçmeden duruyor.Filtre kısmını,pompanın döndüğünü ve kazan ve pompa arası hortumu söküp baktım.Bazen kapatıp açınca durulama yapıyor.ama bi hayli tekrarlamak lazım.çalışmadığı durumlarda durulama sıkma ve boşaltma çalışmıyor.Yıkamada sorun yok.Ne yapabilirim veya sorun nerededir.Bilgi verirseniz memnun olurum.

Son düzenleme:
(Buna da şahit oldum sağ alttaki boşaltma hortumundan suyu bir miktar boşalttığımda durulama da çalışmaya başlıyor)

pompa bazen takılıp kalabilir.bu tiplerde plaset dediğimiz mıknatıslı pompa var o yüzden takılma problemi çok olur.pompayı iyi gözlemleyin.

Dedin olabilir az önce suyu sağ alttaki hortumdan boşaltım bir miktar.Durulamaya aldım(20 dk) bir miktar çalıştı,(8 dk) kala durdu.Vın sesi var tabi.Yandan pompa kısmına doğru yumruk vurdum.tahliye çalıştı.Pompa tamir olurmu veya yenisinin fiyatı hakkında bilginiz varmı acaba?

Pompayi yenisiyle deyisdirmen gerek.Tamiri yok
Kolay gelsin

BOSCH WFO 2061 çamaşır makinam yıkamayı bitiriyor,durulamaya geçmeden duruyor.Filtre kısmını,pompanın döndüğünü ve kazan ve pompa arası hortumu söküp baktım.Bazen kapatıp açınca durulama yapıyor.ama bi hayli tekrarlamak lazım.çalışmadığı durumlarda durulama sıkma ve boşaltma çalışmıyor.Yıkamada sorun yok.Ne yapabilirim veya sorun nerededir.Bilgi verirseniz memnun olurum.

Pompanın yan sanayisini 2 yıl önce 13 liraya almıştım. En fazla 20TL civarıdır. Orijinali ise Bosch yetkili servisinde 90TL idi o zamanlar.

oof 90 liraya pompa mı olur orjinal pompa 25 tl sarex aspump pompa fiyatları 13 tl ama takması içinde 90 lira dedilerse doğruluk payı var

oof 90 liraya pompa mı olur orjinal pompa 25 tl sarex aspump pompa fiyatları 13 tl ama takması içinde 90 lira dedilerse doğruluk payı var

sen git bi bosch servisten bir istede gör bakalım aenden ne isteyecekler

kardeş ponpa bazen sıkışma yapıyo boşta bu agrızayı veriyo yanlız şuna dikkatini çekim senin makine ısıtma yapıyomu bence o makinede ısıtma yoktur gibi bosc biraz kıl agrıza veriyo ısıtıcınıda kontrol ed

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri