Bocsh bulaşık makinası fazla su alıyor

Ömür06

Üye
Makina suyunu almaya başlıyor kazan doluyor kapı altından su akmaya başlıyor ama hala su almaya devam ediyor hortumlarda sızma yok temiz yada pis su bağlantılarında sızma yok yan kapağı açtım oradada sızma yok boşaltma motoru sağlam test ettim aşırı su almaktan kapı altından akıyor muhtemel arıza ne olabilir fikir verebilirmisiniz lütfen :)

http://www.megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/moduller_pdf/Çamaşır Makineleri.pdf
4.2.2. Çamaşır Makinesi Devamlı Su Alıyor Yıkama Programına Geçmiyor  Elektrikli su giriĢ ventilleri bozulmuĢ olabilir. Ventil bobinleri kontrol edilir. Bozuk ise değiĢtirilir. Enerji olmadığı halde içeriye su alıyorsa ventiller bozulmuĢtur.  Su seviye anahtarı bozulmuĢ olabilir. Su seviye anahtarı kontrol edilir. Anahtara bağlı olan ince hortum yerinden çıkmıĢ olabilir. Yerine takılarak arıza giderilir. Anahtar kontakları bozuk olabilir. Kontaklar bozuk olduğundan dolayı ventil bobinlerinin enerjisini kesemez devamlı su alır. Bozuk ise yenisi ile değiĢtirilir.

http://www.megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/moduller_pdf/Çamaşır Makineleri.pdf
4.2.2. Çamaşır Makinesi Devamlı Su Alıyor Yıkama Programına Geçmiyor  Elektrikli su giriĢ ventilleri bozulmuĢ olabilir. Ventil bobinleri kontrol edilir. Bozuk ise değiĢtirilir. Enerji olmadığı halde içeriye su alıyorsa ventiller bozulmuĢtur.  Su seviye anahtarı bozulmuĢ olabilir. Su seviye anahtarı kontrol edilir. Anahtara bağlı olan ince hortum yerinden çıkmıĢ olabilir. Yerine takılarak arıza giderilir. Anahtar kontakları bozuk olabilir. Kontaklar bozuk olduğundan dolayı ventil bobinlerinin enerjisini kesemez devamlı su alır. Bozuk ise yenisi ile değiĢtirilir.
Bulaşık makinası ile çamaşır makinası çalışma prensibi aynımıdır bilemiyorum benim sorum bulaşık makinasına aitti

makinanızn modelini belirtirseniz daha kolay yardımcı olunabilir..

Su alma ventili (selenoidli su alma vanası) ve su seviye anahtarı (preostat) birbirleriyle tam koordineli olarak çalışırlar. Su alma anahtarı suyun makinaya dolmasıyla bu hava cebinde sıkışan basınçlı hava (ince hortumdan prostata gelen) belirli bir basınçtan sonra bu preostatın kontaklarını hiç açmıyorsa, onunla direk (elektriksel) ilişkili olan su alma ventiline de devamlı elektrik giderek, makinanın sürekli su almasına, ventile hiç elektriğin gitmemesi ise hiç su alınmamasına neden olur. Preostat kontakları içten yapışmış da olabilir. Ağırlıklı olarak bu iki parça (bazı makinalarda su giriş vanaları ile preostat bir arada bulunur) üzerinde durun. Kolay gelsin.

Nokta atışı yapıyorum prosestat su limit svici kontaklari yapışık yenisiyle deyistir

Tesekkur ediyorum birde o sivic nerede onu soyleyin sol kapak icinde mi yoksa makina altında strafor var suyu kesmek icin onun altindaki sivicmi

Nokta atışı yapıyorum prosestat su limit svici kontaklari yapışık yenisiyle deyistir
bosch da hangi modelde protestat var çok merak ediyorum.nokta atışı değilde karavana atışı oldu seninkisi
ömür06 kardeşim model belirt diyorlar hala boş boş o nerde bu nerde diye soruyorsun
model belirt

Arkadaşlar İlginiz için teşekkürler sorun çözüldü makina içinde süzgeç altında filtre var o tıkalıymış suyun seviyesini algılamıyormuş temizledim sorun kalmadı

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri