Boch maxxx wfo 2062tr temiz yıkamıyor arızası

felek99

Üye
slm herkese. arkadaşlar benim makinem temiz yıkamıyor. hangi deterjanı denediysek ve her tüğrlü programda yıkadıysakta lekeler çıkmıyor. eşim temiz olmayan lekeyi biraz elle çitileyince leke hemen çıkıyor. iki defa servis çağırttım. ve makinede problem olmadığını söyledi. temizlemiyor ama dediğimde sessiz kaldı. ben arıza görmüyorum dedi. suyu ısıtıyor. dönüyor, deterjanda alıyor duruluyor ve boşaltıyor. bu anlamda sıkıntım yok. birde ben bu makineyi ilk aldığım zamanlar elektrikler gidip geldiğinde kaldığı yerden yıkamaya devam ediyordu. şimdi ise tekrar baştan yıkamaya başlıyor. acaba beyninde mi sorun var yoksa başka birşey mi. hanım hergün başımın etini yiyor. ilçede olduğum için pek iyi bir ustada bulamadım. garanti süreside geçti. yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum. son bir yıldır hanım şikayet edip duryor. MEMURUM YENİSİNİ ALMAYA GÜCÜM YOK LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ.

slm herkese. arkadaşlar benim makinem temiz yıkamıyor. hangi deterjanı denediysek ve her tüğrlü programda yıkadıysakta lekeler çıkmıyor. eşim temiz olmayan lekeyi biraz elle çitileyince leke hemen çıkıyor. iki defa servis çağırttım. ve makinede problem olmadığını söyledi. temizlemiyor ama dediğimde sessiz kaldı. ben arıza görmüyorum dedi. suyu ısıtıyor. dönüyor, deterjanda alıyor duruluyor ve boşaltıyor. bu anlamda sıkıntım yok. birde ben bu makineyi ilk aldığım zamanlar elektrikler gidip geldiğinde kaldığı yerden yıkamaya devam ediyordu. şimdi ise tekrar baştan yıkamaya başlıyor. acaba beyninde mi sorun var yoksa başka birşey mi. hanım hergün başımın etini yiyor. ilçede olduğum için pek iyi bir ustada bulamadım. garanti süreside geçti. yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum. son bir yıldır hanım şikayet edip duryor. MEMURUM YENİSİNİ ALMAYA GÜCÜM YOK LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ.

gsdzf.jpg

öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim bakımcı1. onlarıda denedik. denemediğimiz birşey kalmadı. yalnız şunu belirteyim. mesela 40 derecede yıkarken ara ara kontrol ediyorum sıcaklığını ellerimle kapak camına dokunarak. sanki ılık gibi. ama 60 derecede ise ehh işte sıcak gibi. 90 derecede sıcak olduğunu anlayabliyorum . idare edecek bir sıcaklık. yani 90 dereceye yakışacak gibi değil. birde yukarda da bahsettiğim gibi elektrikler gidip gelince ne yazıkki burada sık sık oluyor kesintileri program tekrar başa alıyor. daha önceleri böyle değildi. doğrusu ne zamandan beri bu özelliğin bozulduğunu bilmiyorum. sanırım son bir senede oldu. başka tavsiyelerinizi bekliyorum. bu arada tamirci değilim, ustalarımada saygım var. ama elim yatkındır bu tür işlere. yönlendirme ile tavsiyelerinizi uygulatabilirim. tekrar teşekkür ediyorum.

NTCni kontrol et.OM dusmus ola bilir

NTC nedir? OM düşmüş oşabilir??? anlayamadım sayın elnur. biraz daha açıklarsanız sevinirim. ve yapabilceğim bir şeymi? ben usta değilim çünkü. makinayı açabilirim tekrar toparlayabilirim. ama kavram veya isimleri bilmiyorum. affınıza sığınarak daha ayrıntılı hatta şemalı yada resimli açılamanızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ve saygılarımı sunuyorum

ısıtıcıya kumanda veren termostad veya hisseticisi.eğer bahsettiğiniz gibi eliniz işe yatkınsa makinanın kumanda bölüünü açın.ısıtıcıdan doğru devreleri takip edin, ısıtıcıya kumanda eden termostat ve bağlı olan bölümlerini kontrol edin.imkanınız varsa termostadı ayarladığınız ısıyı bir dijital termometre ile kontrol edin .gerçekten termostadın ısısı nı görebiliyormusunuz.makinanız uzun süre çalışıyorsa makinanızın içi de kirli olabilir.eğer yıkama sonrasında kötü kokuda varsa ,makinanızı sitrik asit(halk dilinde limon tuzu )ile yıkayın.içinde kireç ve kirler de temizlenmiş ve dezenfeksiyonu da yapılmış olur.

NTC nedir? OM düşmüş oşabilir??? anlayamadım sayın elnur. biraz daha açıklarsanız sevinirim. ve yapabilceğim bir şeymi? ben usta değilim çünkü. makinayı açabilirim tekrar toparlayabilirim. ama kavram veya isimleri bilmiyorum. affınıza sığınarak daha ayrıntılı hatta şemalı yada resimli açılamanızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ve saygılarımı sunuyorum
arkadaşım Ntc makinenin sıcaklık algılayıcı sensörüdür yeride resistansın üzerinde bulunuyor resistansta kazanın en alt kısmında ama ön tarafta resistansın üzerinde kabloları beyaz soket yani makinenin ön panelini söküceksin ama şöyle bilgide veriyim aynı makiden rahmetli anneanneme almıştık o dediğiniz aynı şikayetlerden sersis çağırmıştı garanti süresi içinde makinede bir arıza bulamadılar bu modelin yıkama sistemi programı bu diyip gitmişler. zannediyorum bu makinelerin kronik sorunu bu siz yinede isterseniz bütün makineyi sökmeden evvel bi test programını başlatıp bi arıza kodu veriyomu testini yapıyomu ona bakın kolay gelsin

ilgilerinizden dolayı hepinize teşekkür ederim. NTC olay için şunu belirteyim. servis geldiğinde ilk orayı kontrol etti. hatta penseyle eğeleyerek temizledi. sonra resiztansın uçlarını aletle akımını ölçtü. sorun yok dedi. test modunda çalıştırdı. yine sorun yok dedi. sitrik asit olayına gelince denemedim daha. bildiğimiz limon tuzu olabilirmi. oluyorsa ne kadar kullanmam gerekiyor. bu arada arkadaşlar şu elektrik kesintilerinden sonra neden kaldığı yerden devam etmiyor. cahilliğimi bağışlayın aklıma geldi diye soruyorum. elektrik kesintisi durumunda makinede hafızadaki bilgileri korumak amaçlı saat pili veya benzeri bir güç kaynağı var mı?

ilgilerinizden dolayı hepinize teşekkür ederim. NTC olay için şunu belirteyim. servis geldiğinde ilk orayı kontrol etti. hatta penseyle eğeleyerek temizledi. sonra resiztansın uçlarını aletle akımını ölçtü. sorun yok dedi. test modunda çalıştırdı. yine sorun yok dedi. sitrik asit olayına gelince denemedim daha. bildiğimiz limon tuzu olabilirmi. oluyorsa ne kadar kullanmam gerekiyor. bu arada arkadaşlar şu elektrik kesintilerinden sonra neden kaldığı yerden devam etmiyor. cahilliğimi bağışlayın aklıma geldi diye soruyorum. elektrik kesintisi durumunda makinede hafızadaki bilgileri korumak amaçlı saat pili veya benzeri bir güç kaynağı var mı?

sitrik asit ,herkezin bildiği limon tuzudur.kolay erimesi açısından,ince kırılmış olanını seçin.makinanın deterjan gözüne 3-4 çorba kaşığı koyup boşta (çamaşır koymadan )yıkama yaptırın.makinanın içindeki kirlilik den dolayı temiz yıkamıyorsa çözüm olur.

teşekkür ederim erolbin. şimdi limon tuzu almaya gidiyorum ve bu akşam deneyeceğim. umarım işe yarar. eletrik kesintierinde programın tekrar başa alması konusunda bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri