Bobinajcılar için bobin sarma makinası

MRB ARKADAŞLAR kütahyada ikamet ediyorum ve otomatik kumanda plc pnömatik mekanik işlerden vb kendime yeteri kadar anlıyorum ve bobinaj işleri de yapıyorum kütahyada KÜTAHYA ÜÇEL ELEKTRİK İNŞAAT MADEN SAN. TİÇ LTD ŞTİ DE İŞÇİ OLARAK ÇALISIYORUM VE ÇALISTIGIM İŞYERİNDE ELEKTRİK MOTORLARINIDA SARIYORUZ DOLAYISIYLA BOBİN LERİ ELİMİZLE KALIBTA SARIYORUZ OTOMATİK BOBİN SARMA MAKİNASI YAPMAK İSTİYORUM HAYAL ÜRÜNÜ OLARAK DIŞ GÖRÜNÜŞ ÇALIŞMA SİSTEMİ KULLANILACAK MALZEMELER KISACASI SİSTEMİ OLUŞTURABİLECEK BEYİNLER YORUMLARINIZI BEKLIYORUM TSK E

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Manisa salihli de bobınajcıda calısıyorm.sarma makınamız otomatık ve tur metrede mevcut :) motor olarak eskı camasır makınası motoru kullandık

mrb.hocam bende trfo imalatı yapmıştım kendi makinamızı tanıdık bir mekenikçiye yaptırmıştık.neyse kısa keseyim bir abimiz motor bobinajıyla uğraşmakta.o dikiş makinası motoru diye geçiyor adı onu kullanarak bir start stop butonu ve birde pedalla işini halletmişti.tabi eliyle bobini teli tutuyor ama çıkrık kullanmıor buda işini bayağı olaylaştırıyor.tam anlayamadım siz tamamenkendisimi sarsın istiyosunuz?

bu makinayı otomatik yapmak en güzeli bunun için gerekli malzemeler küçük güçte ve deviri düşük bir motor,sayıcı röle reflektörlü sensör ve 0/1 anathar imalat sırasında ek olarak başka malzemelerede itihyaç olabilir gelelim imalata ilk önce montaj için maşzemelere uygun sehpa veya iskelet yapmalısın ve motorun miline sargı aparatını taktıktan sonra mili uzatarak ucuna mile dik bir levha koyabilirsin levha arasında dönecek gibi karşılıklı olarak sensörü ve reflektörü takman gerekir kablo bağlantılarını anlatmak uzun süreceğinden yazmıyorum eğer istersen daha sonra devre çizip ekleyebilirim şuan vaktim yok

elimizde bulunan çıma redüktorlü bir motoru oto tamircisinden aldığımız trger kasnakları ile kayış sistemi şeklinde normal de el ile kullanmış oldugun bobin sarma sistemini dönüştürdük kumadnda bilgin varsa işin kolay biz sürücü ekleyip pedal ile kumandasını yaptık soraki aşamada pedal ile hız kontrolünü yapmak istiyorum ama şu an ihtiyaç duymadım bunun dışında sayıcı ister mekenik ister elektronik sana kalımış istediğin gibi kumandasını geliştirirsin

Arkadaslar. Konuyu hortlattim. Ozur diliyorum. Istanbul'da tercihen Avrupa yakasinda bobin sarabilecek, bana yardimci olabilecek bir arkadas var mi? Profesyonel bobin sardiracagim. Elde sarmak istemiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri