bloomberg wnf 8406 E07 hatasi

makina kapagi kilitliyor ve devamli su cikarma motorunu calistiriyor su seviye sayacini degisirdim duzelmedi buyuk ihtimal hata hafizadan silinmedigi icin makina calismiyor nasi duzeltebilirim

eğer ürünü açar açmaz tahliye pompası çalışıyor ise ve ne yaparsak yapalım pompayı durduramıyorsak taban sacına su gelmiştir. taşma emniyeti şamandırası pompayı devreye sokuyordur. suyu temizleyip şamandırayı eski konumuna alırsanız düzelecektir fakat taban sacına gelen suyun kaynağını bulup su kaçağını engellemeniz gerekir.

altta su yok taban saci temiz makinenin valfi buzdan patlamis ve makineye yeni valf takmislar sonra bu problem ortaya cikmis

Arkadaşlar siz çamaşır makinasından mı bahsediyosunuz, bulaşık makinasından mı? Taşma emniyet sivici nedir, çamaşır makinasının alt sacı neresi? Kıbrıs'a bu dediğiniz makinalardan ya gelmiyor, ya da yanlış şeylerden bahsediyosunuz.

makina kapagi kilitliyor ve devamli su cikarma motorunu calistiriyor su seviye sayacini degisirdim duzelmedi buyuk ihtimal hata hafizadan silinmedigi icin makina calismiyor nasi duzeltebilirim

Bu bahsettiğiniz makinayı hiç görmedim, ama bloomberg markası olduğuna göre mutlaka arçelik ve bekoda bu makinanın aynısı vardır. Arçelik makinalarda buna benzer sorunu bir kaç kere yaşadım. Makinayı çalıştırınca direk pompa devreye giriyor(normal olarak bunu 5-6 sn çalışması gerekiyormuş) ve devreden çıkmıyor. Servisi aradım, pompa devreden çıkana kadar öylece bırakmamı söylediler. Yaklaşık 10-15 dakika arası pompa çalıştı ve program sonu verir gibi kapak açıldı. Makinayı kapatıp açtığımızda normale döndü. (Bu arızaların hiç birinde herhangi bir hata kodu vermiyordu, onu belirteyim.). Aynı sorunda bir kez de, makinayı teste alarak tüm kompanentleri deneyip kapattık, ondan sonra normale döndü. Tam olarak nerden kaynaklandığını bilmemekle beraber, denemenizi tavsiye ederim. Saygılar

bu makina arcelik beko urunu yunanistana gelen modellerden makina devamli su cikarrma pompasini calistiriyor ve teste girmiyor kart arzasi gibi ama kart saglam gorunuyor atladigim bisey mi var acaba makina ile ildgili hata kodlarina baktigimda e7 arizasi prersosta vepresostattan plakete gidenkablolari kontrol etmemi sonrasinda presostati degistirmemi istiyor yani kartlan ilgili bi problem degil bendeki hata kodlari ingilizce eger elinizde turkce olarak varsa yardimci olun bi sey atliyorum kesin

bu makina arcelik beko urunu yunanistana gelen modellerden makina devamli su cikarrma pompasini calistiriyor ve teste girmiyor kart arzasi gibi ama kart saglam gorunuyor atladigim bisey mi var acaba makina ile ildgili hata kodlarina baktigimda e7 arizasi prersosta vepresostattan plakete gidenkablolari kontrol etmemi sonrasinda presostati degistirmemi istiyor yani kartlan ilgili bi problem degil bendeki hata kodlari ingilizce eger elinizde turkce olarak varsa yardimci olun bi sey atliyorum kesin

Hata kodları genel olarak bu şekilde sıkıntılara sebep oluyor. Mesela, klimalarda sensör arızası kodunu okuyorsunuz, ama problem sensörden değil, sensörü okuyamayan karttan kaynaklanıyor. Sizde de eğer prosestat kodu veriyor, parçayı değiştirdiniz ve kabloları kontrol ettiyseniz tespitiniz doğrudur. Problem karttan olabilir.

​Her bir hata kodunun sonucu ana kartla biter.

Bu bahsettiğiniz makinayı hiç görmedim, ama bloomberg markası olduğuna göre mutlaka arçelik ve bekoda bu makinanın aynısı vardır. Arçelik makinalarda buna benzer sorunu bir kaç kere yaşadım. Makinayı çalıştırınca direk pompa devreye giriyor(normal olarak bunu 5-6 sn çalışması gerekiyormuş) ve devreden çıkmıyor. Servisi aradım, pompa devreden çıkana kadar öylece bırakmamı söylediler. Yaklaşık 10-15 dakika arası pompa çalıştı ve program sonu verir gibi kapak açıldı. Makinayı kapatıp açtığımızda normale döndü. (Bu arızaların hiç birinde herhangi bir hata kodu vermiyordu, onu belirteyim.). Aynı sorunda bir kez de, makinayı teste alarak tüm kompanentleri deneyip kapattık, ondan sonra normale döndü. Tam olarak nerden kaynaklandığını bilmemekle beraber, denemenizi tavsiye ederim. Saygılar

sagol dedigini yaptim duzeldi. makinayi oylece biraktim bi yarim saat filan calisti sonunda programi sonlandirdi ve simdi her sey normal cevap yazan herkese tesekkurler

Merhaba Arkadaşlar sizden Acil Yardım rica ediyorum
Arçelik Bloomberg Çamaşır makinası Program İptal Tuşuna bastıktan sonra 2 Dakikalık Pompa konumuna geçiyor fakat Su Boşaltmaya gireceği yerde Sürekli su alıyor NTC Sensör arızası dediler yenisini alıp taktım problem yine aynı şekilde devam ediyor sebebi ve sıkıntı nerede ??? daha önce bu durumu yaşayan varmı