BKY 2812 b şema gerekli

cevatusta

Üye
arkadaşlar 2812b makina için acilen şema gerekli röle uçlarını karıştırmışlar röle uçlarıda olsa sanırım yeterli olacak ..

Moderatör tarafında düzenlendi:
sanıyorum ary 28 tabanlı bir makine modelden tam emin değilim...
eger 2800 tabanlı ise röle uçları....

mavi siyah :a
kırmızı /kırmızı :b
morbeyaz :13
siyah:23
yeşil kırmızı/yeşilkırmızı:31
mavsiyah/mavisiyah:14
beyaz :24
kırmızı/kırmızı:32 (prog cihazı 11c ve ventilden gelen kablo)

ustam ilgine teşekkür ederim ancak sanırım farklılıklar var bendeki makinada şuan uçlar bu şekilde takılı ve renkler şöyle

a:kır kır
b:sarı ince
13:tur siy
14:kır kalın
23:kır ince
24:siy siy
33:mavi mavi
34:siy(24e köprülü)

o zaman yolları vereyim ona göre tak kardeşim...

a: termostat 12 nolu uç
b: pc A10 nolu uç / MODÜL N
13: pc d11
23: pc C12
31: 3LÜ VANA /suseviye anahtarı 12 nolu uç
14:pC A1/ISITICI
24:sıcak su ventili
32:pC C11/3lü ventil

ustam kusura bakma bu makinada ayrıca modül yok pgs üzeri kartlı olan modelden ayrıca 3 lü vana yok normal su giriş birde sıcak su vanası var

kaynak ustam bende arçelil 53300 e cam.mak. var rezitansa elektrik gelmiyor roleden dediler bende rezitastan çıkan kırmızı kabloyu takip ettim ana karta bagli ikili soketle soketteki diger kabloda ön panelde ısı derecelerinin bulundugu yer baglı kontrol kalemi ile kotol ettim ön panelde ısı derecelerinin bulundugu yere baglı kabloda akım var ön panelden gelerek anakarta baglanan ikili soketeki kabloda akım var ancak ısıstıcıca diden kabloda akım yok bende ön panelden bir kabloyla ısıtıcıya kablo cektim akım geldi su ısındı ancak çok ısındıgı için cektim akım terrar gitti akım açık iken ısıtıcının yanında bulunan termostat ın iki kablosundada akım var yardımını bekliyorum yardımın için teşekürler

sıcaklık ayar anahtarını ve program cihazını kontrol etmek gerekiyor. kontrol kalemi ile sağlıklı ölçümler yapamazsınız.

söküp elektronikciye kontol ettirdim sorun yok role hakkında bilgi verrirmisin termostata baglı iki kablodada akım olması normalmi termostat arızalı oldugunu nasıl anlarız

slm beko 2812 çamaşır makinesi kapak açma kiliti arzalandı değiştirdim ama soketleri karıştırdım sarı kırmız ve turuncu renkler var yardımcı olurmusunuız

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri