Biyomedikal Mühendisliği ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Nedir?

bence elektrik-elektronik müh. okunsa sadece biyomedikala bağlı kalınmaz istenirse biyomedikal üzerinde yüksek lisans yapılabilir veya medikal sektöründe çalışılabilinir..

mma bende elektrik elektronik mühendisiyim fakat yazdıklarınıza katıldığımı söyleyemem bence bu bölüm gerçekten gerekliydi çünkü eem de bu sadece 2 kredilik bir ders olarak anlatılıyor ve geçiliyor bu bölüm sayesinde bu alanda gerçekten uzman kişiler yetişecek
Hem birde şu açıdan düşünün bu bölüm 4 yıllık olarak açıldığına göre bunu kapsayacak kadar geniş bir müfredatı varmış biz ise bu geniş müfredattan sadece 2 kredi alarak(Geniş bir okyanustan bir damla su almak gibi) en fazla ne yapabiliriz ki..

Fakat tabi özel şirketlerde bir de buna mı para verecem deyip bunu da eem ye yükleyeceklerdir(yani bu alanda kendini geliştirmiş eemler alırlar diye tahmin ediyorum)

Biyomedikal mühendisliği kolay bir bölüm değildir ? Elektronik ve tıbbın birleşmesi vede bu alana ilgisi olanlar için çok güzel bir alan.Maaş falan işin hikayesidir bu alanda çalışanlar için .

değerli arkadaşlar ben fırat üniversitesi biyomedikal 2002 mezunuyum şu anda bi fabrikada elektirik teknikeri olarak çalışmaktayım..
yukarıda bahsi geçen meseler hakında bir kaç kelam etmek isterim ..ben özel sektörde de çalıştım pazlama alanında devleti soymaktan hırsızlıktan üçkağıttan başka birşey öğretmediler, ayrıldım,, özel sektör hastahanede çalıtım işibilende sana avukat işi bilmeyende ingilizcen varsa işibil bilme dala vere dalkavukluk , adam kayırmaca , işi nekadar bilirsen bil, para hep dışarıya yani kısacası değerin sıfır, sen biliyormuşsun bilmiyormusun önemi yok işi bilirsin suç bilmessin suç, devlet hastahanesinde çalıştım sen iş yapma diye elinden ölçü alatini alırlar, lamba değiştirmaye gönderirler ( florasan ) hastahanelerde belli kemikleşmiş yapı var adam zamanında ssk ya (mesela) teknik liseden adam yetiştirmiş adam daha osiloskobu bilmez ama aldığı para 5 binlira teknik sıfır sana yaptığı hakaret cabazsı..içer ayyaş gelir amiri birşey demez yani hastahaneler tam bir alibaba çifliği işibil bilme....ayrıldım.. bende kendimi geliştirdim öğrendim bu piyasada gezinen teknik servisim diye adamlardan daha fazla şey öğrendim baktım olmayacak o fabrika senin bu fabrika benim çalış çalış üçkağıt yok alavere yok çok şükür bir şeyler öğrendim mesleğim dışı bir iş yapıyorum ama memnunum...haa bu arada benimle mezun olan arakadaşlar neyapıyor diye sorsanız birisi matbacı oldu, birisi avukat yanında sekreter, yani anlacağınıc bu bölümü seçmek isteyen arkaşlar bir değil yüzdefa daha düşünsün bence...

cebecimed arkadaşımızın söylediği şeyler eksiklerle beraber tamamen doğrudur.

Biyomedical mühendisliği kesinlikle bir kaç yıl içerisinde mühendislik dalları arasında popüler bir bölüm olacak. Çünkü tıp alanında özellikle bununla ilgili müthiş bir destek var.

çok faydalı olmuş bence geliştirilmesi gereken bir bölüm ve ülkemizde yeni yeni gelişiyor.Biomedikal önlisans mezunuyum bende geçiş yapabilirsem mühendisliğe geçmeyi düşünüyorum.Ama birkaç cümleninde bu sektörün hayati tehlike taşıdığını belirtmek daha iyi olurdu sanki.Doktorlar ameliyatlarda ne kadar hastanın sağlığıyla oynuyor onu kurtarıyorsa bu cihazlarda bunu yapıyor.Yani bilgi azlığı ile yapılan birşey hastanın ölümüne ya da sakat kalmasına neden olur.Allah kimsenin başına vermesin.Sebep olmak kötü birşey bunları da düşünmek lazım bu mesleği tercih ederken.

değerli arkadaşlar ben fırat üniversitesi biyomedikal 2002 mezunuyum şu anda bi fabrikada elektirik teknikeri olarak çalışmaktayım..
yukarıda bahsi geçen meseler hakında bir kaç kelam etmek isterim ..ben özel sektörde de çalıştım pazlama alanında devleti soymaktan hırsızlıktan üçkağıttan başka birşey öğretmediler, ayrıldım,, özel sektör hastahanede çalıtım işibilende sana avukat işi bilmeyende ingilizcen varsa işibil bilme dala vere dalkavukluk , adam kayırmaca , işi nekadar bilirsen bil, para hep dışarıya yani kısacası değerin sıfır, sen biliyormuşsun bilmiyormusun önemi yok işi bilirsin suç bilmessin suç, devlet hastahanesinde çalıştım sen iş yapma diye elinden ölçü alatini alırlar, lamba değiştirmaye gönderirler ( florasan ) hastahanelerde belli kemikleşmiş yapı var adam zamanında ssk ya (mesela) teknik liseden adam yetiştirmiş adam daha osiloskobu bilmez ama aldığı para 5 binlira teknik sıfır sana yaptığı hakaret cabazsı..içer ayyaş gelir amiri birşey demez yani hastahaneler tam bir alibaba çifliği işibil bilme....ayrıldım.. bende kendimi geliştirdim öğrendim bu piyasada gezinen teknik servisim diye adamlardan daha fazla şey öğrendim baktım olmayacak o fabrika senin bu fabrika benim çalış çalış üçkağıt yok alavere yok çok şükür bir şeyler öğrendim mesleğim dışı bir iş yapıyorum ama memnunum...haa bu arada benimle mezun olan arakadaşlar neyapıyor diye sorsanız birisi matbacı oldu, birisi avukat yanında sekreter, yani anlacağınıc bu bölümü seçmek isteyen arkaşlar bir değil yüzdefa daha düşünsün bence...
cebecimed doğru diyorsun abi pazarlama da çok dolandırıcı işler dönüyor fakat benim tanıdığım birkaç hastane var bu işlere engel olmaya çalışan gerekirse adamlar dışardan kendilerine gibi alıyor ve çok şeyi hastanenin aldığından yarı yarıya daha ucuza alıyorlar.böyle böyle artacaktır bu iyi niyetli insanlar ve artık yok olacaktır o kötü şeyler diye düşünüyorum.

onceliklle selamun aleykum ben lise son sınıftayım ve bu bölüm düşündüklerimden bir tanesi bu bolum okuyan yada hakkında bilgi sahibi olan calışan abilerimden ablalarımdan bilgi istiyorum lutfen yardımcı olun := yardımlarınızı bekliyorum

1. inglizce bilmiyorsan hiç yanaşma
2. arkadaşın dedigi gibi bişe yok 2 dil in bir anlamını pek goremezsinzi.
3. tabiri caizse abicim 7\24 eşşek gibi çalişirsin

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri