birim fiyat

:mad: hemen hepimizin muzdarip olduğu vede bunun sonunda kişisel kazançlar peşine düşerken zaman içinde hem kendimize hemde bulunduğumuz sektöre ciddi zararlar verdiğimiz aşinadır bilerek veya bilmeyerek yaptığımız bu hatalar uzun dönemde görülmüşkü önceden saygın bir iş olan elektirikçilik artık sıradan bir iş olmuş bunun için bilginin paylaşılarak çoğalacağından dolayı keşif nasıl yapılır hak ediş nasıl yapılır yıllık artışlar yıllık raiç bedeller yıllık birim fiyatlarla nasıl teklif verilir bu ve buna benzer mesleki tecrübelerimizi maddi bağlantılarla bilgi birikimlerimizi paylaşmamız adına sayın yönetici ve bu konuda bilgi si ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardımlarını esir gemeyeceğini umar her kesin bildiği kadarıyla katkıda bulunmasını arzu ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
:mad: hemen hepimizin muzdarip olduğu vede bunun sonunda kişisel kazançlar peşine düşerken zaman içinde hem kendimize hemde bulunduğumuz sektöre ciddi zararlar verdiğimiz aşinadır bilerek veya bilmeyerek yaptığımız bu hatalar uzun dönemde görülmüşkü önceden saygın bir iş olan elektirikçilik artık sıradan bir iş olmuş bunun için bilginin paylaşılarak çoğalacağından dolayı keşif nasıl yapılır hak ediş nasıl yapılır yıllık artışlar yıllık raiç bedeller yıllık birim fiyatlarla nasıl teklif verilir bu ve buna benzer mesleki tecrübelerimizi maddi bağlantılarla bilgi birikimlerimizi paylaşmamız adına sayın yönetici ve bu konuda bilgi si ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardımlarını esir gemeyeceğini umar her kesin bildiği kadarıyla katkıda bulunmasını arzu ederim

Sıradan iş gibi geliyor fakat binlerce elektrikçi olunca sıradan our ... ama aslında emek çaba uğraş tır başka bişi olamaz ! ... sıradan iş olsa herkez yapar ! Tepkinize hak veriyorum !

Sıradan iş gibi geliyor fakat binlerce elektrikçi olunca sıradan our ... ama aslında emek çaba uğraş tır başka bişi olamaz ! ... sıradan iş olsa herkez yapar ! Tepkinize hak veriyorum !
sıradan bir iş derken yanlışlık olmasın var olan raiş bedellerin vede fiyatların uygulanmmasaı veya çoğu kişi nin birim fiyattan haberinin olmaması o zaman verilen teklifler arasında ciddi uçurumlar çıkıyor ama raiç bedeller ve birim fiyattlara sadık kalarak yapılan teklifler ve işler farklın kişilerin verdiği fiyatlar arasaında uçurum olmayacağı gibi elektirikçilerinde kazanç dilimleri sağlıklı bir dengede kalır

Ama fiyat konusu çok sakat neden derseniz bazı elektrikçiler insanları kandrıroyr kazıktan satıyorlar ... 50 kuruştan az olan 9 volt pil soketi 1 Tl ye satılırmı ???
10 cm x 10 cm bakır plaket gözüme bi ara elektrikçide çarpıyor fiyatı 3.50 Tl ???? sizce haksızmıyım ?

serbest piyasa kimse sana git onu al demez. Araştır ucuzunu al. ,Piyasa böyle ayrıca git gide daha acımasız olacak.

serbest piyasa kimse sana git onu al demez. Araştır ucuzunu al. ,Piyasa böyle ayrıca git gide daha acımasız olacak.

Esnafların hepsi kendi ekmeğin derdinde bunun piyasayla ne aakalı bilmiyorum ama pyasada eminim 5 bin den esnaf elektrikçi var ... gidin karaköye bissürü elektrikçi görürsünüz yarısı iş yapabiliyo yarısı yapamıyo uyanıklar fırsatı bulup dolandırıyor ... 13 x 9 cm delikli bakır plaketi 5 tl ye aldım nekadarda aptamışım ... daha dirençleri 25 kr tanesini satıyorlardı bana ... 50 tl ye anca 1 tane ışık izleyen araba yapmıştım sadece 50 tl ! ... okadar elektrikçi olursa tabi zor kazanırlar ... fırsat bulundumu değerlendirilmeli ... evet ozamanda ben küçüktüm :D elektrik hakkında yeni yeni adımlar atıyodum ve öğrendikçe geliştikçe kazıkmı dğeilmi herşeyi rahatlıkla ayırt ediyom ... şu aralar 10 adt lik paket dirençi 10 kuruşa alıyorsam ...

evet çogu elektrikçi el emegi az gösterip parçadan kit liyor insanlara.buda dürüst esnafa zarar veriyor.

geçenlerde bir iş yaparken malzeme eksik geldi viko tekli sigorta kutusu almak için elemanı gönderdim. elemana 4 tl den kitlemiş esnaf arkadaşımız liste satış fiyatı viko kataloğunda 1.7 tl... ee haliyle esnaf olmayıpda esnaflık yapan çok olunca böyle sorunlar oluyor. piyasa serbes diyede milleti enayi yerine koymakda bir esnafa yakışmaz bence.

maalesef ki öyle... Para hırsı milletin gözünü boyamış. Kim ne kadar pahalı satarsa sonrada iş gelmiyor diye ağlanılıyor.
Belgesiz elektrikçiler,elektronikçiler,bilgisayarcılar çoğalıyor...
Su tesisatı yapılır, PC Formatlanır, Elektrik İşlerine bakılır!
Hepsini sen nasıl beceriyorsun be insan ?

maalesef ki öyle... Para hırsı milletin gözünü boyamış. Kim ne kadar pahalı satarsa sonrada iş gelmiyor diye ağlanılıyor.
Belgesiz elektrikçiler,elektronikçiler,bilgisayarcılar çoğalıyor...
Su tesisatı yapılır, PC Formatlanır, Elektrik İşlerine bakılır!
Hepsini sen nasıl beceriyorsun be insan ?

Su tesisatı ile birlikte elektrik işi anlarımda PC formatlanır olayı hayli garip

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri