Bir menholün içindeki kabloların hangisinin ne kablosu olduğunu nasıl öğrenebilirim.

ayeday

Üye
dostlar, üstatlar merhaba.. Öğrenmek istediğim şey şu: bir menholün içindeki kabloların hangisinin ne kablosu olduğunu nasıl öğrenebilirim. Pensampermetre bu iş için kullanılırmı? Birde farzı-ı misal telefon kablosunda ne değer okunur elektrik kablolarında ne?.. Benim için çok önemli. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkürler.. Saygılar, sevgiler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
dostlar, üstatlar merhaba.. Öğrenmek istediğim şey şu: bir menholün içindeki kabloların hangisinin ne kablosu olduğunu nasıl öğrenebilirim. Pensampermetre bu iş için kullanılırmı? Birde farzı-ı misal telefon kablosunda ne değer okunur elektrik kablolarında ne?.. Benim için çok önemli. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkürler.. Saygılar, sevgiler.

Kablo üzerindeki yazıdan bulabilirsin bu bilgiyi. Her kablo tipinin bir konu olur.

Kablo üzerindeki yazıdan bulabilirsin bu bilgiyi. Her kablo tipinin bir konu olur.

Tesekurler ustat. Ama daha evvel kontrol etmiştim. Rus yapımı kablolarda çok fazla bilgi yok. Hala aliminyum kablolar kullanılıyor. :).. Baka bir yolu yokmudur.. Lakin varsada yoksada ilginize teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler..

kesıtıne gore bulabılırsın sanıyorum her kablo farklı mıktarlardakı guce gore tablosu var nette ordan bı bak pens ampermetreyıde kullanabılırsın elektrık koblosu dıosın nere gıdıosa elektrıkle calısan o makına vb calıstır olc bı deger gosteren calıstırdıgındır onu kapa dıgerını ac boyle tek tek bulabılrsın tam olarak canlandıramadım ama umarım yardımı olur.

Kablo kanalı yoğunluğuna göre değişmekle birlikte istediğin şey oldukça zor.

Yalnız bir alet var. 10 kadar ucu var. Kablonun ucuna takıyorsun. Her bir kabloya 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9 sayılarını yolluyor. Sen de o kablo üzerinden alıcısı ile o rakamı okuyorsun. Uzun zaman önce fuarda görmüştüm. Ama firmasını hatırlamıyorum.

telefon kablosunda değer okuyamazsınız ancak telefon çaldığı anda 60v dc akım gelir konusurken de 18 v dc akım geçer

bunları bulmanın kolay yolu sudur enerjiyi esin telefon kutusundanda iptal edin sonra kablo uçlarına sıra ile 12 24 220 v verin bunuda Şükür Elektronik Güvenlik ve Alarm Sistemleri - Guvenlik Sistemleri - Guvenlik Kameraları - /Kablo Bulma Cihazi Bili Bili buradaki yada buna benzer alet ile yapabilirsiniz bu cihazlar işimizi öok kolaylastırdı istenilen derinlikteki kabloları ve enerji takip edebiliyorun en sağlam ve profesyonel olanları fluke o da Fluke 2042 Kablo güzergah izleyici
bu adresten alınabilir bununla kabloyu yomyadan yanına yanaştırın içindeki elektirği ölçebilirsiniz 12 24 36 120 240 380 ac dc gibi enerji verdiginiz kabloyu rahatlıkla tespit edersiniz

bende yıllar once almıs oldugum bir cihaz var bir panoya 100 kadar kablo geliyor dairelerden telefon kablosu daire verden 12 v veriyoruz küçük bir pil ile aşşağıdan bulmamız 10 saniye eskiden olsa tek tek uc kontrolu yapardık

kablolar tek damar ise pensampermetre bir ise yarar..kaldiki kablonun tek damar olup olmadigini izolasyonu kaliteli yapilmissa, nasil anlayacaksin.Guc kablolari ayri bolgeden zayif akim kablolari ayri bolgeden ( deliklerden ) gecirilir.Menholu gormeden yorum yapmamiz yanlis olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri