Bir fazlı motora termik röle bağlantisi

Selamlar. Senin DOĞRU şema' nda; girişleri 1 3 5 çıkışları 2 4 6 kabul edersek, 1'den girdin, 2'den çıkıp tekrar 3'ten girip, 4'ten çıkıp, 5'ten girip 6'dan çıksak daha mı iyi olur. (Yani kısacası alttan çık, üstten girsek tam seri yapsak)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selamlar. Senin DOĞRU şema' nda; girişleri 1 3 5 çıkışları 2 4 6 kabul edersek, 1'den girdin, 2'den çıkıp tekrar 3'ten girip, 4'ten çıkıp, 5'ten girip 6'dan çıksak daha mı iyi olur. (Yani kısacası alttan çık, üstten girsek tam seri yapsak)

kendini yormak istiyorsan öyle yap

Dostum yormak değil de, öyle de olur muydu, yoksa kimseye muhalif değilim, birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Saygı bizden olsun.

Kabiliyet'in söylediği gibi termik seri bağlanır Akım 3 bimetalden de geçer. Sadece bir tanesinden geçse korumaz mı derseniz elbette termiğin görevini yapıyor olması sadece 1 bimetalden geçerse de koruma yapmasını gerektirir. Lakin 3 ünden birden geçmesi en doğrusu olur. Bir tanesi özelliğini kaybetse de diğerleri koruma yapar.

Lakin kontaktörün de seri bağlanması çok gerekli değildir. Kontaktör paralel bağlanarak akım arttırılabilir. Yada kontaktörden faz nötr geçirilerek daha etkin bir güvenlik sağlanabilir.

Kabiliyet ustanın yanına diğer bağlantıyı ilave ediyorum.

TERMİK.jpg

termik95 ucu faz girkumandanın 96 ucu çıkşı yanibobin ucuna gir kontaktörün

ben mono fazı hem kontaktörü hemde termiği seri bağladım bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar

Termiklerde seri baglama yani gir-cik yapildigi zaman termik bobin gorevi goruyor ve voltaj dusumu yasiyoruz. Tecrubeyle sabit.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri